Співробітники Служби безпеки України викрили та припинили діяльність чотирьох гральних закладів, що, всупереч законодавству, функціонували у місті Хмельницькому.
Правоохоронці провели слідчі дії у приміщеннях, де, за оперативною інформацією, вівся нелегальний бізнес.
У межах кримінальних проваджень, розпочатих за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 203-2 (зайняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу України.
В межах вказаного кримінального провадження прокурором погоджено клопотання слідчих про проведення обшуку ряду приміщень, які за інформацією правоохоронних органів використовуються для зайняття гральним бізнесом.
За результатами проведення санкціонованих судом обшуків у чотирьох приміщеннях, слідчими у взаємодії із співробітниками управління Служби безпеки України в області, виявлено понад 70 одиниць комп’ютерної техніки та інше обладнання, за допомогою якого надавались заборонені послуги, робочі записи, а також кошти в сумі понад 7 тисяч грн. До суду спрямовано погоджене прокурором клопотання про накладення арешту на вилучене майно.
Встановлюються всі обставини справи та коло осіб, у тому числі й співробітників правоохоронних органів, можливо причетних до організації та «кришування» роботи гральних залів. Заходи із викриття проводилися спільно з Державним бюро розслідувань, розташованим у Хмельницькому, йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України.
Нагадаємо, 20 грудня минулого року, Кабінет Міністрів України заборонив займатися гральним бізнесом під виглядом національних лотерей. Того ж дня міністр МВС Арсен Аваков заявив, що усі гральні заклади в Україні повинні припинити своє функціонування.
16-го січня поточного року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2285-д про легалізацію грального бізнесу в Україні. «За» проголосувало 260 народних депутатів.
Виключається положення про можливість розміщення залів ігрових автоматів і букмекерських пунктів в окремих будівлях. Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати винятково в готелях (п’ять зірок). Площа таких закладів повинна складати не менше 500 квадратних метрів. Крім того, передбачається збільшення віку гравця з 18 до 21 року, а також встановлюються вимоги до гравців і їхньої ідентифікації, а також жорсткі фінансові санкції за невиконання таких вимог.