Увійти

У 2009 році закриття грального бізнесу в Україні не обійшлося без російського сліду, – експерт

20:03, 13 Березня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Колишній операційний директор однієї з гральних мереж Владислав Кметь розповів, чому, на його думку, у 2009-му році в Україні заборонили гральну діяльність.

Поділитися:

У 2009 році закриття грального бізнесу в Україні не обійшлося без російського сліду, – експерт

«Оператори грального бізнесу з 2009-го року знаходилися в підвішеному стані й ніхто не був цим задоволений. Ми всі розуміємо, що з 2009-го року цей бізнес працював в Україні. Які об’єми грошових коштів там були, плюс-мінус схожі цифри називають експерти. Чи дозволить законопроєкт про легалізацію грального бізнесу ці кошти у сфері гральних послуг генерувати, питання риторичне. Величезні мільярди гривень, які генерували підпільні лотереї, були в обороті, але держава з них нічого не отримувала. Навіть якщо об’єми цього бізнесу зменшаться вдвоє чи втроє, але податки будуть платитися, то бюджет отримає в сотні разів більші надходження, ніж були до того».

За словами Владислава, у 2009 році, коли закривався гральний бізнес, без російського «сліду» не обійшлось:

«У 2009 році в РФ гральний бізнес трансформувався: за два роки до того всіх операторів грального бізнесу було попереджено, що вони повинні закрити в містах свої десятки тисяч залів гральних автоматів і перевести їх в спеціально виділені гральні зони в депресивних регіонах РФ. Було задумано, що за два роки туди увіллються великі гроші, будуть побудовані готелі та аеропорти й таким чином з’явиться російський Лас-Вегас. Але за два роки російський гральний бізнес не переїхав в депресивні райони, тому що поруч була Грузія, Казахстан, Україна і було простіше переїхати, наприклад, в Харків, Донецьк чи Луганськ і розвиватися там».

«Десь за пів року, коли гральний бізнес вже мав закриватися, керівництво РФ почало рекомендувати сусіднім країнам прикривати гральний бізнес. Керівництво України послухало: в Дніпропетровську трапилась неприємна подія – пожежа в залі гральних автоматів. Новини показали як загорівся гральний автомат, через що трапилась пожежа і загинули люди. Там стояли автомати виробництва США та Німеччини. По суті це залізний сейф, де є лише монітор і комп’ютерна плата. Там немає чому горіти. Але нам всім показали, що загорівся саме автомат і загинули люди».

Щоправда, зі слів Кметя, полягала в тому, що до зали заскочив проплачений наркоман із пляшкою запалювальної суміші: «Він хотів кинути її всередину, але випадково облився сам й почав горіти прямо на вході. Загорілися штори та килимове покриття і через це полум’я працівники та клієнти не зорієнтувалися і побігли в підвал і там задихнулися. Я не думаю, що ті, хто організовував цей підпал, думали, що так закінчиться, але методи боротьби з гральним бізнесом такі.

З 2009 року гральний бізнес був заборонений і підхоплений кримінальними елементами. Але ми всі розуміємо, що неможливо відкрити 5-6 тисяч закладів з вивісками на центральних вулицях найбільших міст без підтримки відповідних контролюючих органів. Тому питання не до криміналу, операторів грального бізнесу, а до тих, хто в цій країні контролює. Без них не обійшлося», – заявив він.

Він вважає, що те, що зараз говориться про закон щодо грального бізнесу, це дуже добре: «Представники грального бізнесу хочуть легально розвиватися і бути в законі, бути захищеними, платити податки та оформлювати своїх працівників. Також вони хочуть залучати інвестиції й розуміти, що через 10-30 років цей бізнес буде розвиватися», – сказав Кметь в ефірі «Українського радіо».

Юрист розповів, що насправді передбачає законопроєкт про легалізацію азартних ігор

В Україні можуть зникнути гральні автомати

Опубліковано у: Новини
Теги:
Поділитися:
Схожі записи
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
20:03, 13 Березня 2020
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
20:03, 13 Березня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
20:03, 13 Березня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
20:03, 13 Березня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
20:03, 13 Березня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
20:03, 13 Березня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія