Правоохоронці не надали суду доказів, що за допомогою вилучених гральних автоматів та іншої техніки відбувалося вчинення злочину.
Печерський районний суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань повернути власнику майно, яке було вилучено під час обшуку 30 серпня 2019 року у приміщенні торговельного комплексу «Олімпійський» на вул. Велика Васильківська, 72 у Києві. Про це повідомляє видання «Главком» з посиланням на ухвалу суду від 23 грудня.
Мова йде про 113 гральних автоматів, 17 гральних столів для покеру, шість столів з рулеткою, колоди гральних карт і фішок та іншу комп’ютерну техніку. Все це, за версією слідства, діяло як підпільне казино у центрі столиці, яке «дахували» працівники правоохоронних органів.
Під час проведення санкціонованих слідчих дій було опитано понад десять осіб, які засвідчили участь у функціонуванні підпільного закладу. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 203-2 (зайняття гральним бізнесом) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Разом з тим, до суду звернувся адвокат власниці вилученого майна й оскаржив бездіяльність Державного бюро розслідувань. Він пояснив, що у 2008 році його клієнтка купила гральні автомати, але після введення заборони на проведення азартних ігор вона не використовувала їх. У лютому 2019 року жінка познайомилась з двома особами, які повідомили, що з великою ймовірністю Верховна Рада ставитиме питання про легалізацію азартних ігор в Україні. Вони запропонували їй надати гральне обладнання в оренду з метою підготовки та навчання майбутнього персоналу.
Таким чином, з лютого 2019 року жінка передала вилучене слідчим майно в користування за усним договором оренди. Проте у вересні того ж року вона дізналася про факт обшуку у приміщенні торговельного комплексу «Олімпійський».
Слідчий суддя дійшов висновків, що сторона обвинувачення не довела, що вилучене майно під час обшуку має стосунок до кримінального провадження. Крім цього, ДБР не клопотало суд про накладення арешту на вилучене гральне обладнання.
Нагадаємо, що у четвер, 16-го січня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2285-д про легалізацію грального бізнесу в Україні. «За» проголосувало 260 народних депутатів.