Представники сфери грального бізнесу розповіли про тиск з боку регуляторів, що посилився під час пандемії коронавірусу, а також висловилися стосовно необхідності об’єднати пов’язані між собою індустрії та вказали на популізм політиків як один із ворогів ринку.
Для деяких операторів пандемія коронавірусу стала шансом вдосконалити свої можливості та принципи роботи. Про це розповів виконавчий директор компанії Stanleybet Джіованні Гаррісі.
«Реакція на пандемію була миттєвою – ми почали розглядати всі доступні нам можливості. І для мене цей період став приводом не зупинятися, а розвиватися. Попри закриття наземних точок, всі департаменти нашої компанії продовжили роботу. І наприкінці локдауну я побачив, що багато в чому ми покращили роботу, і саме проблема пандемії дозволила нам це зробити. Але варто наголосити, що напрям беттингу виявився вразливим і через регуляторів. Індустрії медіа, беттингу та спорту не об’єднані, через що і не змогли впоратися з посиленим регулюванням внаслідок збільшення інтересу гравців до гемблінгу та беттингу під час пандемії», – наводить слова експерта видання Login Casino.
Схожої думки дотримується виконавча директорка Pinnacle Періс Сміт. Вона наголошує, що гральна індустрія має спільну проблему – всі працюють поодинці, внаслідок чого оператори не мають волі, щоб заявляти про себе та відстоювати свої права.
«Регулятори почали поводитися геть по-іншому. Замість регулювання вони встановлюють диктатуру. І в реальності у регуляторів дві важливі функції: стягувати податки та захищати гравців. А нині є враження, що вони зацікавленні тільки в оподаткуванні оператора, хоч першочергово мають займатися захистом гравця», – заявила Сміт.
Цю думку підтримав Саймон Вестбур, голова департаменту продажів у Digitain. На його переконання, ринок грального бізнесу у світі регулюється більш жорстко, ніж ринок алкоголю чи тютюнових виробів.
Джіованні Гаррісі також звернув увагу, що часто ринок азартних ігор страждає через популізм політиків, серед яких є певні групи, які негативно налаштовані до індустрії гемблінгу. Це, зокрема, забезпечує їм популярність серед певних верств населення.
«Наприклад, це трапилося в Італії, і відбувається нині в Іспанії. В Італії ми отримали заборону на будь-яку можливу рекламу гемблінгу. Тому в мене є припущення, що нині ми всі в небезпеці – гемблінг, беттинг… І лише союз індустрій, про які я згадав, може хоч якось покращити наше становище», – розповів виконавчий директор Stanleybet.