Голова Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) Іван Рудий в інтерв’ю грузинській гемблінг-асоціації розповів про стан грального бізнесу в Україні на сьогодні.
Очільник КРАІЛ зазначив, що бізнес-середовище гемблінгу в Україні працює в надважких умовах, але водночас показує позитивну динаміку з огляду на надходження оплати за ліцензії.
«Станом на сьогодні в Україні ліцензії на право провадження діяльності у сфері азартних ігор мають 35 організаторів азартних ігор.
За пів року до держбюджету вже надійшло понад 770,34 млн гривень. Тобто ми впевнено рухаємося до виповнення річного плану», – стверджує Іван Рудий.
— Яке поточне бізнес-середовище в Україні, скільки операторів залишилося на ринку, як вони продовжують працювати?
— З початку військової агресії в Україні 15 компаній, що працювали офлайн, повідомили про тимчасове призупинення діяльності гральних закладів.
А загальна кількість казино та залів гральних автоматів, які тимчасово мусили закритися, склала 45 з 61 грального закладу, що функціонували до початку військової агресії. Тож на початок липня 27 з 35 організаторів азартних ігор, які мають ліцензії, продовжують свою діяльність.
Такий факт вказує на відновлення роботи бізнесу, що є прямою підтримкою економіки України. Оскільки кожне надходження від сплати за ліцензію — це вклад у перемогу та відбудову країни.
— Яким ви бачите майбутнє грального бізнесу в умовах війни та після її закінчення?
— Як я вже говорив, бізнес почав пристосовуватися, наприклад, передислоковується у більш безпечні регіони. Також зростає легальний онлайн ринок азартних ігор. Та варто пам’ятати, що зараз важко всім сферам.
Я бачу тільки оптимістичне майбутнє. Особливо з огляду на рішучі кроки до прийняття України в ЄС та більш відкритим ставленням світової спільноти до всього українського. Це дасть нам змогу ознайомитися з найкращими світовими практиками державного регулювання гемблінгу і застосувати їх в Україні.
— Чи плануєте ви запрошувати на консультації іноземних спеціалістів, зокрема із Грузії, щоб галузь легко відновилася після закінчення війни?
— КРАІЛ практикує обмін досвідом з іноземними регуляторами шляхом проведення онлайн-конференцій. Тож Комісія зараз відкрита до такого формату співпраці й з Грузинським регулятором азартних ігор.
«Варто сказати, що нам не слід розраховувати на легке відновлення, проте з експертною підтримкою колег з іноземних гемблінг-структур цей шлях буде більш ефективним та результативним», – розповів очільник КРАІЛ Іван Рудий в інтерв’ю грузинській гемблінг-асоціації.