Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань Вікторія Закревська переконана, що легалізація грального бізнесу стимулює розвиток близько двадцяти суміжних сфер.
Українська гемблінг-індустрія стала каталізатором розвитку суміжних галузей економіки, вважає Вікторія Закревська.
У своєму блозі вона пише, що Україна повною мірою повторює той шлях, яким пройшли багато цивілізованих країн, де зростання грального ринку супроводжувалося посиленням ділової активності в багатьох галузях.
Перелік декількох подібних сфер бізнесу, які наводить заступниця голови UGC:
Юридичні послуги. Послуги правового характеру, зокрема підготовка та експертиза документів, спілкування з органами контролю, правовий захист інтересів у разі виникнення спорів.
Дизайн, будівництво та ремонт. Гральний бізнес спрямовує кошти на ремонт у готелях та інших відповідних приміщеннях, щоб мати можливість стати претендентом на отримання ліцензії.
IT, виробництво та обслуговування програмного забезпечення. Багато гральних компаній уже цілком стали технологічними.
Легка промисловість. Дизайн, пошиття, закупівля форми для працівників.
Ресторанний бізнес. Розширення послуг ресторанного бізнесу як в ігрових закладах, так і завдяки напливу туристів до міст, де розташовані наземні гральні заклади.
Благодійність. Багато гемблінгових компаній — активні меценати благодійних фондів різного цільового призначення, що діють на державному та на місцевих рівнях.
Також в цьому контексті згадуються такі галузі економіки, як: консалтинг, оренда нерухомості, виробництво грального обладнання, реклама та PR, івент-маркетинг, спонсорські контракти на підтримку національних федерацій, команд, окремих спортсменів.
Пані Закревська стверджує, що у результаті зростання ділової активності в цих галузях у 2021-му році кумулятивний економічний ефект від легалізації азартних ігор, за оцінками експертів, склав понад 30 мільярдів гривень.
Ну, молодці, з кого ще грошей тягти. З народу та з буків.