Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе висловився на тему легалізації грального бізнесу на території України.
Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе в інтерв’ю виданню «Українські новини» заявив, що Верховній Раді не потрібно переборщувати з функцією державного диктату стосовно грального бізнесу. Перш за все, на думку експерта, потрібна адекватна податкова система.
«За опублікованою Верховною Радою інформацією, з 16-го по 19-е червня 2020-го року має відбутися розгляд законопроєкту 2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» у другому читанні.
Буквально минулого тижня уряд України в меморандумі з МВФ підтвердив дуже важливі пріоритети економічної політики: незмінна прихильність до верховенства права та подолання корупції; посилення конкуренції шляхом відкриття ринків, створення рівних умов і правил для всіх, а також зменшення ролі держави та конфлікту інтересів в економіці для поліпшення бізнес клімату, залучення інвестицій і підвищення потенціалу економіки», – розповідає політолог.
«Таке відчуття, що уряд мав на увазі гральний бізнес. Оскільки всі ці принципи економічної політики Кабміну є прямим уособленням планів на ринок азартних ігор. Легалізація грального бізнесу – це перш за все новий ринок, детінізація економіки та інвестиції.
Що стосується інвестицій? Вони будуть залежати вже від другого кроку на шляху до легалізації грального бізнесу. Як заявив пан Арахамія, просто проголосувати за законопроєкт про легалізацію грального бізнесу – цього недостатньо, щоб створити ефективний, чесний і стабільний ринок.
І як тут не згадати за податки? Це питання, яке депутати не спромоглися довести до ладу. Хоча давно пора! 17-го червня очікується, що у фінансовому комітеті Верховної Ради розглянуть новий спільний законопроєкт 2713-д, який повинен об’єднати в собі найкраще з усіх вже існуючих законопроєктів 2713. Ось, податки, як раз, це про інвестиції», – продовжив експерт.
«Згідно вже існуючим законопроєктам 2713, 2713-1,2713-2, податкові ставки для азартних ігор – просто космос. І тільки 2713-3 принципово відрізняється від інших – він скасовує, як мінімум, податок на валовий ігровий дохід (GGR). Яким буде законопроєкт 2713-д – це загадка. Знову кулуарщина навколо такого важливого питання.
При високих ліцензіях очевидно, що потрібно зменшувати податкове навантаження – скасувати GGR (валовий ігровий дохід) і податок на виграш гравця.
І все ж є прогрес, нехай і маленький: чим ближче Верховна Рада наблизилася до фінального розгляду 2285-д, так згадали за податки. Це вже не великий, але правильний крок вперед. Тепер важливо зробити другий правильний крок, щоб не вбити легальний гральний бізнес ще на початковому етапі життя. Тут важливо зрозуміти такий аспект, що депутатам не потрібно переборщувати з функцією державного диктату, бізнес і так заплатить, при чому в білу, якщо буде адекватна податкова система.
Взагалі, цікава доля у Верховної Ради 9-ого скликання – приймають одні історичні рішення: зняли депутатську недоторканність, проголосували за імпічмент президента, створили ринок землі, та й зараз можуть азартні ігри легалізувати, тим самим покласти край несправедливості, яка існує з 2009-го року. Головне, щоб голова не закрутилася у депутатів від таких проривних рішень. У будь-якому випадку, скоро побачимо, чи продовжиться історична доленосність прийнятих рішень Верховною Радою 9-ого скликання вже на прикладі грального бізнесу», – резюмував Кучухідзе.
У понеділок, 15-го червня, «Рейтинг Букмекерів» писав про те, що юрист Андрій Астапов назвав шість складових, без яких закон про гральний бізнес не буде працювати в Україні.