Політолог Руслан Бортник вважає, що ухвалення законопроєкту про легалізацію грального бізнесу може спричинити негативні соціальні наслідки та зростання рівня злочинності в країні.
Політолог Руслан Бортник висловився на тему легалізації законопроєкту № 2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Його слова наводить видання «Голос».
«У парламенті існують три групи лобістів, які представляють цілий набір компаній, які є відомими брендами на ринку. В першу чергу, це наші політики й силовики, які до останнього моменту «кришували» гральний бізнес. Таким чином, три групи впливу, які не могли домовитися про ступінь впливу на цей ринок, за допомогою прийняття цього закону можуть це зробити», – зазначив Бортник.
«Після прийняття цього закону може якісь гроші й підуть до бюджету. Дохід від цього бізнесу оцінюють в три мільярди гривень щорічно. Для простих українців, особливо з незабезпечених сімей, з’являться додаткові ризики.
Легалізація не означає повністю зникнення тіньового обороту грошей, вона означає розширення можливостей, тому існує ризик того, що кількість нелегальних гральних закладів паралельно з легальними примножиться і незабезпечені люди, які страждають на ігроманію, будуть потрапляти під більший вплив цього бізнесу. З цим будуть пов’язані соціальні конфлікти та зростання рівня злочинності», – розповідає політолог.
«Таким чином, прийняття цього закону тягне за собою негативний шлейф і соціальні наслідки. Можливо, держава отримає більше податків, якщо контролюватиме легалізацію, якщо ж ні, то це знову перетвориться в серйозну проблему», – резюмував Бортник.
Днями стало відомо, що Верховна Рада в четвер, 18-го червня, розгляне законопроєкт про гральний бізнес у другому читанні та може прийняти по ньому рішення. Народним депутатам доведеться розглянути всі поправки до нього.