Голова підкомітету з державної безпеки та оборони комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук висловилася стосовно голосування за законопроєкт про гральний бізнес.
Народна депутатка від фракції «Слуга народу» Ірина Верещук вважає, що законопроєкт №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» не вирішить одразу всіх проблем у цій сфері, але допоможе визначити, чи спрямовує Україна зусилля в бік легалізації грального бізнесу. Її слова наводить кореспондент видання «Укрінформ».
«Я вважаю, що потрібно приймати закон, і проголосую «за». Не скажу, що він досконалий. І точно не скажу, що він вирішить питання в цілому, коли ми приймемо закон і він набуде чинності, і до кінця 2020 року він вирішить питання з незаконним гральним бізнесом та щодо всього, що перебуває в тіні. Ні, так не буде. Але це той закон, який точно вирішить, так би мовити, чи ми рухаємося в легалізацію і чи будемо як з 2009-го року обертати в тіні мільярдами грошей і не наведемо зовсім ладу. Якщо треба буде вносити зміни, будемо їх вносити. Але я вірю президенту, який каже, що якщо такий закон запрацює, то вже до кінця року ми отримаємо 3-5 мільярди гривень від продажу ліцензій», – заявила Верещук.
При цьому депутатка згодна із висновком національного агентства з питань запобігання корупції щодо наявності в законопроєкті корупціогенних факторів, пов’язаних, зокрема, з невизначеністю процедури внесення плати та отримання ліцензії. За словами Верещук, із метою усунення цих недоліків кабінет міністрів створюватиме спеціальну комісію.
Порядок денний пленарного засідання Верховної Ради 19-го червня передбачає початок розгляду в другому читанні законопроєкту №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Раніше стало відомо, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт про легалізацію грального бізнесу 16-го січня поточного року. Його підтримали 260 народних депутатів. До законопроєкту №2285-д надійшло майже 3,5 тисячі правок.