Про це народний депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк розповів, відповідаючи на запитання про те, чи бачить він у монобільшості готовність ухвалити законопроєкт про гральний бізнес у нинішній редакції.
Народний депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк у коментарі кореспонденту видання «Цензор.НЕТ» розповів про те, що офіс президента тисне на парламентську монобільшість і профільний комітет для того, щоб ухвалити законопроєкт №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
«Я бачу в монобільшості вплив офісу президента, який дуже хоче, щоб цей закон був ухвалений. Напевно, в такому вигляді, який зараз є. Вони вважають, що це допоможе їм, можливо, під час місцевих виборів, можливо, є якісь власні бізнес-інтереси. Але, відверто, я бачу тиск офісу на монобільшість, на коаліцію і на комітет із цього питання», – заявив парламентарій.
За словами народного депутата, фракцію «Голос» законопроєкт про гральний бізнес не влаштовує через те, що він пропонує встановлювати ігрові автомати в три- та чотиризіркових готелях. Железняк вважає, що «це фактично залишити ігрові автомати на вулиці».
Крім того, представник «Голосу» розповів про інші недоліки проєкту закону №2285-д.
«Відсутність права в органів місцевої влади самим вирішувати, відкривати гральний бізнес чи ні. Те, що прибрали розумні обмеження, наприклад, про розміщення грального залу за 500 метрів від школи. І четверте – це відкладення, фактично, питання оподаткування на невизначений термін, оскільки там хитро прописано, що поки не буде впроваджена система моніторингу, а вона може бути впроваджена в будь-який час, немає оподаткування», – сказав законотворець.
За словами Железняка, парламент, імовірно, сьогодні не зможе розглянути всі поправки до законопроєкту. Зробити це вдасться до кінця тижня або вже на початку наступного пленарного тижня.
У середу, першого липня, народні депутати продовжать розгляд у другому читанні законопроєкту №2285-Д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Вчора законотворці розглянули 126 правок з 3498, що були подані до відповідного документу.