Про це йдеться у розпорядженні голови Житомирської ОДА №99 від 31 січня 2020 року «Про боротьбу з нелегальним гральним бізнесом», опублікованому на сайті облдержадміністрації 11 лютого, інформує Zhitomir.info.
«Керівництвом держави поставлено чітке завдання про вжиття заходів щодо припинення роботи закладів грального бізнесу, що функціонують під виглядом лотерей та інших видів діяльності у Житомирській області.
За результатами проведення поліцією та прокуратурою практичних заходів на території Житомирської області з виявлення та запобіганням кримінальним правопорушенням у сфері грального бізнесу виявлено 15 діючих гральних закладів.
Перевірено 310 закладів грального бізнесу, у яких викрито 19 порушень. Вилучено 199 одиниць грального обладнання за викритими фактами порушення Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», у тому числі:
Комп’ютерної техніки – 187;
Столів для гри у покер – 8;
Іншого грального обладнання – 4;
Вилучено коштів – 20,9 тис. гри.
За ст. 203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом) розпочато 17 кримінальних проваджень» – йдеться у тексті документу.
У розпорядженні очільник Житомирської облдержадміністрації Віталі Бунечко рекомендує райдержадміністраціям, міськвиконкомам та правоохоронним органам продовжити роботу з встановлення порушень у сфері грального бізнесу та негайно повідомляти про виявлені факти, а прокуратурі – створити міжвідомчу робочу групу задля припинення функціонування розповсюджувачів лотерей, діяльність яких не віднесена до організацій, що не заборонені законом на території регіону.
Також рекомендується поліції надати райдержадміністраціям та міськвиконкомам перелік об’єктів, у яких протягом 2018-2019 років було припинено незаконну діяльність гральних закладів.
Нагадаємо, 20 грудня минулого року, Кабінет Міністрів України заборонив займатися гральним бізнесом під виглядом національних лотерей. Того ж дня міністр МВС Арсен Аваков заявив, що усі гральні заклади в Україні повинні припинити своє функціонування.
16-го січня поточного року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2285-д про легалізацію грального бізнесу в Україні. «За» проголосувало 260 народних депутатів.
Зазначимо, що виключається положення про можливість розміщення залів ігрових автоматів і букмекерських пунктів в окремих будівлях. Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати винятково в готелях (п’ять зірок). Площа таких закладів повинна складати не менше 500 квадратних метрів. Крім того, передбачається збільшення віку гравця з 18 до 21 року, а також встановлюються вимоги до гравців і їхньої ідентифікації, а також жорсткі фінансові санкції за невиконання таких вимог.