Експертка з грального бізнесу Олена Мочалова заявила, що законодавча машина знову включається з нуля – будуть нові проєкти щодо азартних ігор, доопрацювання. Це затягне впровадження закону про гральний бізнес на невизначений час.
Голова ГО «Підтримка легалізації грального бізнесу в Україні» Олена Мочалова заявила, що законопроєкт №2285-Д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», підписаний президентом України Володимиром Зеленським, не зможе функціонувати в нинішньому вигляді.
«Річ у тому, що в разі вето закон можна було б оперативно допрацювати. Але тепер склалася патова ситуація – в нинішньому вигляді працювати він не зможе, а вносити поправки можна лише новим законопроєктом. Законодавча машина фактично знову включається з нуля – будуть нові проєкти, в тому числі, альтернативні, буде робота в комітетах, перше читання, доопрацювання… Це затягне впровадження закону на невизначений час», – розповіла Мочалова.
«Щодо уповноваженого органу пройшли дві несумісні правки – 722 і 723. Спочатку планувалося, що уповноважений орган контролюватиме уряд. Але в сесійній залі пройшла правка, по якій це право отримав профільний комітет Ради. У такому вигляді закон просто не може працювати.
На створення уповноваженого органу потрібні гроші. Це чималі кошти на офіс, зарплати. Плюс – потрібні кошти на запуск модуля моніторингу. Очікувано був би скандал, адже «ігорка» поки не принесла ні копійки в бюджет, а на неї вже потрібно витрачати, за найскромнішими підрахунками, кілька мільйонів гривень», – наводить слова експертки видання Strana.ua.
Внесення поправок до підписаного Зеленським закону (а без них він повноцінно не запрацює) відкриває нові перегони лобістів. Адже якщо з’явиться окремий проєкт і буде внесення змін в закон про гральний бізнес, поправок може надійти скільки завгодно.
«Думаю, нас чекає чергова пачка в три тисячі поправок», – говорить Мочалова.
Також прогнозується, що буде активно розвиватися кіберспорт, під який, нібито, вже купили київський готель «Дніпро».
«Кіберспорт – це хороший вихід для букмекерів. Незрозуміло як довго ще триватиме карантин, а це значить, що традиційні спортивні події теж під питанням, і у контор просто не буде лінії, тобто, їм не буде на що приймати ставки», – пояснила експертка.
Раніше стало відомо, що НАЗК направило президенту України Володимиру Зеленському листа, у якому висловило свої застереження стосовно закону про гральний бізнес.