Документ розроблений у рамках дослідження залежності від азартних ігор, яке проводилося командою експертів, соціологів та науковців з «Центру відповідальної гри».
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) повідомляє, що ними вже розроблена клінічна настанова лікування ігрової залежності, яка стане основою для впровадження безпосередньо протоколу лікування лудоманії.
«Клінічна настанова ґрунтується на даних доказової медицини про ефективність і безпеку медичних втручань, психотерапії, фармакотерапії й організаційних принципів її надання та включає передовий міжнародний досвід лікування лудоманії.
Вона стане основою для розробки і впровадження протоколу (стандарту) лікування ігрової залежності», – йдеться у повідомленні МОЗ.
Раніше в межах масштабного дослідження залежності від азартних ігор було вивчено ігрову поведінку гравців та описано портрети українського гравця: «безпроблемного», «проблемного», «патологічного».
Також для гравців було розроблено спеціальний тест-анкету самодіагностики (сторінка 97) для раннього виявлення проблем з азартними іграми.
За даними Національної служби здоровʼя, навіть попри високу популярність азартних розваг серед українців, ігрова залежність не має масовий характер – за I півріччя 2023-го року її діагностували у 27-ми людей.