Кожен третій українець позитивно ставиться до легалізації азартних ігор, про це свідчать результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський Омнібус», проведеного компанією Active Group цьогоріч у серпні.
Точне формулювання питання звучало так: «Як ви ставитеся до підписаного Президентом закону про легалізацію грального бізнесу?»
Майже 30% опитаних розповіли, що підтримують ухвалення закону «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Зокрема, 15% респондентів позитивно ставляться до узаконення грального бізнесу, ще 14,4% громадян швидше позитивно сприйняли цей крок влади.
Натомість 49,8% українців виступили категорично проти створення ринку азартних ігор, а 13,1% опитаних має швидше негативне ставлення до цього явища. 7,7% респондентів не змогли дати точної відповіді, тобто не визначилися.
Примітно, що відслідковується певна вікова градація. Негативне ставлення до легалізації цієї сфери здебільшого у людей, які належать до вікової групи 60+ (62,5% – проти узаконення азартних ігор). Водночас серед молоді (вікова група 18-29) картина дещо інакша: лишень 36,5% опитаних виступають проти, тоді як майже 39% громадян підтримує легалізацію.
33,7% чоловіків позитивно або швидше позитивно ставляться до грального бізнесу, а категорично проти виступають 48,6% громадян. У жінок ситуація практично аналогічна: 25,6% українок схвалюють такий крок, а 50,8% не підтримують узаконення грального бізнесу.
Дослідження проводилось на території України, за винятком окупованих територій та АР Крим, з 22-го по 24-е серпня методом face-to-face. Загалом опитано 1100 респондентів. Похибка дослідження не перевищує 3,0%.
Ознайомитися з повною версією результатів дослідження щодо низки суспільно важливих питань можна за посиланням.
Омнібус – це різновид кількісного дослідження, яке здійснюється періодично на замовлення одночасно декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують.
«Рейтинг Букмекерів» писав, що необхідно зробити для якомога швидшого запуску грального ринку в Україні.