Голова Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) Іван Рудий зазначив, що така тенденція свідчить про усвідомлення українцями небезпеки надмірного захоплення гемблінгом, тому вони використовують механізми захисту.
Майже 2 000 українців з початку року звернулись до регулятора із заявами про внесення їх до реєстру тих, кому обмежений доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх.
Загалом реєстр лудоманів станом на сьогодні містить відомості про 5 466 осіб. Очільник КРАІЛ підкреслив, що цей механізм було створено в рамках легалізації азартних ігор, тобто він працює тільки з ліцензованими операторами.
«Тож усі, хто хоче обмежити себе від участі в азартних іграх та убезпечитися від збитків, можуть звернутися до КРАІЛ і подати заяву на самообмеження.
Закликаю гравців відповідально ставитися до азартних ігор», – наголосив Іван Рудий, голова Комісії.
Своєю чергою КРАІЛ підготувала покрокову відеоінструкцію із заповнення заяви про самообмеження, яка допоможе розібратися з кожним її пунктом. Відеоінструкцію можна переглянути за посиланням.
Перед цим Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей проаналізувала заяви про самообмеження, які подаються онлайн через інтерактивну форму, та виділила помилки, яких припускаються заявники під час заповнення.
Зокрема, найчастіше українці неправильно вказують дату народження, дані документа, що посвідчує особу, а також строк обмеження без конкретизації одиниць часу – це призводить до того, що гравця обмежують на строк 6 місяців, замість бажаного терміну.