Увійти

Легалізація азартних ігор: Кучухідзе спрогнозував, коли регулятор видасть першу ліцензію

10:08, 25 Серпня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе висловився про важливість швидкого формування Комісії з регулювання азартних ігор, адже саме регулятор розробляє ліцензійні умови, без яких жоден оператор грального бізнесу не може придбати дозвіл на роботу.

Поділитися:

Кучухідзе спрогнозував, коли регулятор видасть першу ліцензію

«Українська політична дискусія – дуже кумедна. Спочатку опозиція кричала з усіх мікрофонів, що не потрібно легалізувати гральний бізнес, тобто, по суті, вони хотіли збереження корупційних схем. А після підписання закону про легалізацію азартних ігор ці ж критикани почали горланити: «Де гроші від азартних ігор?», «Дайте територіальним громадам доходи від азартних ігор!».

Парламентська діяльність і професійне заняття бізнесом трохи відрізняються за своєю стилістикою роботи. У бізнесі не роблять ставки на особисті емоції, забаганки та гучні крики, тому що є завжди процедура, яку потрібно виконувати, щоб бути конкурентоспроможними й мати хвалену хорошу репутацію. Від того, що гральний бізнес буде кричати, як наші політикани, то ліцензії їм швидше не видадуть. Саме унікальна якість українських депутатів – це народжене прагнення заважати бізнесу працювати транспарентно.

Депутати так захопилися криками під час роботи в сесійній залі, що фактично заблокували створення Регулятора. Навіщо потрібен Регулятор? В цьому контексті говоримо про те, щоб видати ліцензію на ведення законної діяльності у сфері азартних ігор. Згідно з п. 4 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання азартних ігор» безпосередньо Регулятор «розробляє і подає на затвердження Кабінету Міністрів України ліцензійні умови для ведення господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор».

Як швидко з’явиться Регулятор? Це питання найближчих місяців: у вересні потрібно проголосувати протиріччя, які є щодо створення Конкурсної комісії – в ідеалі, це перші тижні роботи парламенту у вересні, хоча публічно озвучувалися настрої, що і до вересня можуть встигнути. Потім знову прийнятий законопроєкт направлять на підпис Президенту України.

Після цього вже буде кілька процедурних моментів на рівні Кабміну: Конкурсна комісія створюється при КМУ; КМУ затверджує положення про Уповноважений орган; КМУ призначає главу Регулятора і 6 його членів за результатами конкурсу.

Як бачимо, щоб сформувати Регулятор потрібно зробити, як мінімум, 4 кроки. За найоптимістичнішими прогнозами, до кінця жовтня 2020-го року можна було б сформувати Регулятор. І тільки після своєї появи Регулятор і починає розробляти ліцензійні умови для майбутніх операторів азартних ігор. Якщо йти за оптимістичним сценарієм, то перші ліцензії можливо держава видасть до початку березня 2021-го року. 

Не бачу сенсу також перераховувати всі повноваження Уповноваженого органу, проте варто для широкого загалу пояснити на практиці, чим же цінний новий Регулятор. Продемонструємо конкретний кейс функціональності Регулятора на Заході.

Зовсім нещодавно, 21-го серпня 2020-го року, у Швейцарії відбулася певна ситуація в сфері азартних ігор, яка продемонструвала, що таке державний Регулятор. Варто відзначити, що в цій країні аж цілих 2 державних регулятора з питань азартних ігор: Eidgenössische Spielbankenkommission (ESBK) і Inter-Cantonal Lotteries and Betting Commission (Comlot).

Хоча класична європейська модель державного регулятора передбачає наявність одного такого органу, але все ж таки, у цій країні вирішили йти таким шляхом.

Ці дві комісії додали в чорні списки гемблінг сайтів в цілому 45 ресурсів, а вперше опублікували такий blacklist в Швейцарії у вересні 2019-го року. Тобто державні комісії провели моніторинг легального ринку і виявили, що майже 50 ресурсів працюють без ліцензії, очорнюють репутацію сумлінних гемблінг операторів, не пропонують ніякої соціального захисту, не виконують зобов’язань щодо заборони доступу дітей до азартних ігор тощо. Тепер же після вирішення цих комісій інтернет-провайдери зобов’язані заблокувати згадані ресурси.

Тому, відповідаючи критиканам, новий державний Регулятор – це не бюрократія заради бюрократії, а дієвий механізм, на якому і буде триматися чесність ведення бізнесу, а також соціальний захист громадян і дітей від будь-яких недобросовісних ділків.

Всім політиканам потрібно усвідомити, що фактично легалізація азартних ігор відбулася, і не потрібно прикриватися маніпулятивної соціологією. Жодного разу не бачив, щоб люди відмовлялися від особистої захисту з боку держави.

Даний рух України вперед і перемогу над корупцією в цій сфері вже не зупинити, і всім політиканам потрібно передати своїм бенефіціарам, що доведеться вчитися жити легально. Затягування процесу формування ринку азартних ігор суто технічне і популістське, тому дуже скоро держава повністю наведе порядок: дасть бізнесу можливість розвиватися, а громадянам – захист», – написав політолог-міжнародник у власному блозі на порталі «Українські новини».

Політолог: «Після легалізації азартних ігор з’явилася низка зацікавлених іноземних операторів»

Експерт назвав запоруку успішного запуску ринку азартних ігор

Опубліковано у: Новини
Теги: ,,
Поділитися:
Схожі записи
У Івана Рудого провели обшуки: голова КРАІЛ затриманий за підозрою у сприянні компаніям рф
10:08, 25 Серпня 2020
Ліквідація КРАІЛ, боротьба з лудоманією та заборона реклами гемблінгу: в Україні схвалено законопроєкт №9256-д
10:08, 25 Серпня 2020
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
10:08, 25 Серпня 2020
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
10:08, 25 Серпня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
10:08, 25 Серпня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
10:08, 25 Серпня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія