Економічний експерт, співзасновник Ukrainian Think Tank Юрій Гаврилечко пояснює, чому кількість гравців, які користуватимуться послугами легальних операторів, тільки зростатиме, а нелегали відійдуть у забуття.
За його словами, 10 років боротьби держави з легальним ринком азартних ігор мали негативні наслідки не лишень для економіки, а і для пересічних громадян, у головах яких відбулися зміни поведінкових моделей.
«Люди після досить тривалого пострадянського періоду відродження грального ринку, були змушені знову задовольнятися лотереями і… нелегальними казино, залами ігрових автоматів і напів-, а то і повністю кримінальними організаціями ігор за ломберними столами», – зауважує співзасновник UTT.
Щонайгірше те, що з 2009 року тіньовий ринок «ігор на гроші» укорінився у всіх державних інституціях. Результат цього процесу – поява народних депутатів, корумпованих представників правоохоронних органів та інші суб’єктів, які стали одним з найбільших противників узаконення ринку гемблінгу в Україні, констатує Гаврилечко.
Одразу після прийняття у другому читанні профільного законопроєкту нелегальна сфера опинилася під загрозою знищення. Як каже експерт, причин цьому з’явилося декілька:
Чому дедалі більше громадян віддать перевагу грі у легальному полі? Гаврилечко озвучив кілька факторів
«Отримавши преференції від місцевої влади, організатори грального бізнесу можуть собі дозволити виділяти більше коштів на залучення як клієнтів, так і на розширення і поліпшення якості послуг, які їм надаються. У підсумку, від подібного співробітництва виграють всі: і бізнес, і влада, і споживачі послуг, себто звичайні громадяни», – пояснює Гаврилечко.
Усі вищеперелічені фактори сприяють тому, що гравці віддають перевагу грі у легальних операторів, адже це більш «безпечно, вигідно та надійно».
«Експерт резюмує: гра повинна приносити насамперед задоволення, а не проблеми. На його думку, Україна перебуває тільки на початку шляху отримання дивідендів від легального гемблінгу. Ба більше, на переконання Гаврилечка, незабаром у нашій країні може виникнути гральний бум.
«Тому в інтересах і держави, і операторів ринку – зосередиться на тому, щоб формувати культуру правильного користування послугами ігрової індустрії для населення. Така політика, в перспективі, дозволить задовольнити інтереси всіх сторін. Win-Win-Win, так би мовити, вийде», – підсумував у своєму блозі співзасновник Ukrainian Think Tank Юрій Гаврилечко.
Як інформував «РБ», Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей відзвітувала про надходження 1 мільярда гривень до державного бюджету від продажу ліцензій організаторам азартних ігор.