Очільник Ukrainian Gambling Council (UGC) та новоспечений голова Консультаційно-експертної ради КРАІЛ Антон Кучухідзе стверджує, що легалізація азартних ігор в Україні жодним чином не призвела до сплеску лудоманії.
Керівник Всеукраїнської Ради Гемблінгу нагадує, що з моменту легалізації азартних ігор в Україні пройшло понад 2 роки.
За його словами, ключовою тезою противників легалізації завжди було те, що відкриття легальних казино призведе до «пандемії ігрової залежності» і «кожен другий пенсіонер піде програвати свою пенсію в автомати».
«Звичайно, цього не сталось, однак прихильники заборони азартних ігор продовжують штучно роздувати вигадану «проблему» лудоманії.
Станом на кінець січня 2023-го року самообмежили себе лише 315 людей. До речі, до легалізації азартних ігор механізму самообмеження або обмеження гравця найближчими родичами взагалі не існувало», – розповідає Кучухідзе.
Він звертається до соціологічних опитувань громадян нашої країни, котрі статистично підтверджують, що «українці – взагалі не азартна нація і глобальної проблеми з лудоманією не існує».
92,8% українців взагалі не мали досвіду гри в азартні ігри і лише 8,2% заявляють про те, що хотіли б зіграти хоча б в одну азартну гру на гроші в майбутньому.
Легалізацію азартних ігор підтримує понад 43% населення. Ключовими перевагами реформи респонденти називають додаткові доходи для держави у вигляді ліцензійних платежів та податків.
«Тобто рівень зацікавленості населення азартними іграми коливається на рівні 8%. Про яку «поголовну лудоманію» може йти мова в такому випадку? Майже половина населення ставиться до сфери азартних ігор раціонально.
Люди в більшості випадків не хочуть грати, але вони розуміють, що легалізація гемблінгу збільшує доходи державного бюджету», – підсумував Антон Кучухідзе у власному блозі на сайті «Українські новини».