Найближчим часом на гемблінг-ринок України можуть вийти відразу кілька іноземних компаній. Про це заявив перший заступник голови Консультаційно-експертної ради Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Борис Баум.
За прогнозом одного з авторів реформи ринку гемблінгу, друге читання законопроєкту №2713-Д щодо оподаткування організаторів азартних ігор відбудеться восени. Водночас бізнес позитивно відреагував на ухвалення документа у першому читанні.
«Моментально ми отримали з десяток запитів від іноземних операторів. Ринок активізувався: місцеві компанії продовжують отримувати та подавати документи на отримання ліцензій», – каже пан Баум.
Він підкреслює, що вже з наступного року усі оператори зобов’язані перейти у доменну зону ua. Кошти від продажу ліцензії допоможуть у боротьбі з нелегальними закладами, а також сприятимуть вирішенню проблем, пов’язаних зі шкодою від азартних ігор.
Наразі члени і команда UGC розробляє внутрішній документ – такий собі кодекс правил щодо того, яких вимог повинні дотримуватися легальні оператори під час розміщення рекламних повідомлень, розповідає Баум.
«Ми бачимо приклади того, як не повинно бути. Кейс Slotoking – приклад того, як оператори може виходити за рамки рекламного етикету. Сподіваємося, що ринок самотужки зможе домовитися.
Усі відповідні державні органи – Комісія з регулювання азартних ігор, правоохоронці – уважно спостерігають за цією ситуацією. Якщо найближчим часом нічого не зміниться у частині цієї реклами, державі доведеться діяти».
За його словами, 90% легальних операторів підтримують ініціативу зі створення меморандуму і готові виконувати закон у частині соціальної відповідальної реклами.
Цю проблему варто поділити на дві частини: наземні нелегальні оператори і онлайн. Баум констатує: з тіньовиками, що працюють у офлайн-сегменті, проблема є. Така проблема існує, бо ці суб’єкти «заповнюють вільні ніші». Але мова про сотні таких закладів, а не тисячі, як було до легалізації.
«Сьогодні наземного ринку вкрай мало, якщо порівнювати з тим, що було. Нагадую, не у всіх регіонах є готелі. Коли активності поки немає – покарання не передбачається, тому ринок рухається туди, де можна».
Баум пояснює, що на жаль, поки не застосовують норми закону, які передбачені у статті 203, п.1. «Про кримінальну відповідальність органів за бездіяльність».
«Що стосується онлайну: позитивні сигнали є. Нелегальні сайти уже блокуються. Точно знаю, що lifecell і Vodafone блокують таких операторів, але, напевно, не всіх. Хочу завірити ринок: до цього аспекту підходитимуть системно», – обіцяє помічник заступника голови Офісу президента.
Він закликав легальних онлайн-операторів, які знають як обходити блокування, допомогти зробити так, щоб нелегалам не вдавалося це зробити.
«Залишилося мільйонів 9 – і ми прийдемо до 1 мільярда гривень надходжень у бюджет. Велика цифра. Гадаю, у листопаді-грудні, коли відбудеться друге читання законопроєкту 2713-Д, ми побачимо пік подачі заяв на отримання ліцензій.
Маємо надію, що з 1 січня будуть вже перші надходження від податку на GGR і ми доведемо усім, що у цьому немає нічого складного», – резюмував Борис Баум під час круглого столу «Тенденції соціальної відповідальності грального бізнесу».
Наостанок зазначивши, що перші організатори азартних ігор вже в листопаді матимуть можливість підключитися до державної системи онлайн-моніторингу.
Як інформував «РБ», ще два оператори грального бізнес стали членами Ukrainian Gambling Council. Підписуйтеся на нашу сторінку в Instagram та канал у Telegram.