Політичний та економічний експерт Валерій Клочок вважає, що легалізація азартних ігор – правильний крок, адже після узаконення грального ринку ми отримаємо мільярдні надходження до державної скарбниці та сотні тисяч нових робочих місць.
«Мене повертали в історію заяви депутатів опозиційного крила, які виступають категорично проти легалізації азартних ігор. Мовляв, це буде розрухою для наших сімей. Така основна мотивація, яка підкріплювалася соціологією. Один із депутатів Ради говорить, що 56% опитаних в Україні виступають проти легалізації грального бізнесу.
Добре, більшість, нумо дослухаймось до голосу народу. Але до голосу розуму деякі депутати чомусь не хочуть дослухатися».
Клочок нагадав, що азартні ігри пішли «в тінь» за часів, коли Тимошенко була прем’єр-міністром. Щоправда, вже за пів року після заборони Юлія Володимирівна визнала, що гральний бізнес продовжив працювати.
«Юлія Тимошенко і представники «Батьківщини» повторювали мантру: українцям потрібно програти 80 млрд гривень, аби бюджет отримав 4 млрд прибутку. Як на мене – це повна маніпуляція. Згадаймо ще одну політичну деталь: коли був заборонений гральний бізнес в Росії – це також початок 2009-го року. Тому саме того року російський бізнес перекочував в тінь українського грального ринку.
Саме легалізація того, що працює підпільно – це нормальний, політичний, державницький, підхід. Усе решта – чиста маніпуляція, більше нічого», – розповідає спікер.
Політолог не обійшов увагою проєкт будівництва міста-курорту Дунайя з гральною зоною. За його словами, після легалізації азартних ігор ми отримаємо величезну кількість робочих місць:
«Проєкт передбачає будівництво готельних комплексів на 20 тисяч номерів, там буде зона для гемблінгу, яка не зможе функціонувати без закону. Вартість проєкту – 2,5 млрд доларів, а це – повний рівень інвестицій в усю Україну за 2019-й рік.
Але й це ще не все: річ у тім, що там буде створено 25 тисяч робочих місць, тому, коли ми рахуємо доходи до бюджету від продажу ліцензій, – це не зовсім правильно. Ми забуваємо про супутні, інфраструктурні речі, що тягнуть за собою сотні робочих місць.
А тепер уявімо: на одному проєкті створено 25 тисяч робочих місць, за середньої заробітної плати у 15 тисяч гривень і сплаті лишень податку на зарплату, який сягає на 1 гривню – 41,5%, ми щорічно матимемо додатково надходжень до бюджету 1,8 мільярда гривень.
Легалізація – дуже правильний крок сьогоднішньої влади», – резюмував Клочок під час прес-конференції: «Що чекає гральний бізнес після легалізації?».