ФБР, Інтерпол, ФІФА та інші організації повідомляють про серйозну загрозу з боку незаконних ставок, які контролюються організованою злочинністю. Отримані кошти спрямовуються на корупцію, вимагання та іншу незаконну діяльність.
З 11 по 15 грудня відбулася антикорупційна конференція ООН. Однією з головних тем була боротьба з незаконними ставками, корупцією і договірними матчами у футболі. У конференції взяли участь представники Інтерполу, ФБР, президент ФІФА Джанні Інфантіно та інші.
За інформацією від Інтерполу, на незаконних ринках ставок, контрольованих організованою злочинністю, робиться ставок на суму до 1,7 трильйона доларів США.
«Нині незаконні ставки є тим чинником, який підживлює корупцію в спорті. Багато правил і протоколів, за якими ми слідуємо, були розроблені ще в 19 столітті. Усі чудово розуміють, що їхня ефективність вкрай низька, враховуючи, що ми живемо у світі Інтернету», – заявили представники Інтерполу.
У ФБР підтвердили, що боротьба з незаконними ставками є пріоритетною, оскільки контролюється групою осіб.
«У бюро є великий інтерес до боротьби з незаконними ставками в спорті, оскільки це контролюється організованою злочинністю. Група осіб отримує прибуток за допомогою вимагання та іншої незаконної діяльності», – заявили представники ФБР.
Джані Інфантіно підтвердив, що ФІФА стежить за ситуацією і розуміє масштаби загрози.
«Футбол – це глобальна індустрія з оборотом у кілька мільярдів доларів, що робить його потенційною мішенню для корупції та інших видів злочинної діяльності. Це те, чого нам слід уникати та з цим боротися», – сказав Інфантіно.
Інтерпол, ФБР, ФІФА та інші організації мають намір об’єднати сили в боротьбі з незаконними ставками.
Прогнози на футбол та інші спортивні події на сьогодні доступні у нашій рубриці.