Про це повідомив колишній радник з туризму міністра економіки, віцепрезидент Української асоціації ігрової індустрії Олексій Євченко.
Фахівець назвав законопроєкт №2285-Д одним із найбільш пропрацьованих, хоча і звернув увагу на невизначеність щодо впровадження державної системи моніторингу за гральним бізнесом та створення спеціального органу, що регулюватиме азартні ігри:
«Але переписувати й вдосконалювати можна до нескінченності», – каже Євченко в контексті законопроєкту про узаконення гральної індустрії.
«Думок щодо поліпшення проєкту – безліч. Я, наприклад, вважаю, що гру покер на гроші незаслужено обійшли увагою. Але важливо, щоб закон був прийнятий і ринок почав легально працювати. Якщо компанії почнуть офіційно платити гроші до бюджету та інвестувати в цей бізнес, вдасться побороти тіньовий ринок – профільне лобі буде тиснути на правоохоронців», – констатує віцепрезидент УАІІ в коментарі для СТРАНА.ua.
За словами Євченка, компанії зі світовими іменами вже вивчають можливість виходу на гральний ринок України. Мовляв, наш ринок цікавий з точки зору географічного положення та кількості населення (потенційних гравців). Однак усе залежить від того, наскільки ефективно закон працюватиме на практиці.
Олексій каже, що майбутнім учасникам грального ринку вдалося суттєво знизити вартість ліцензій. До прикладу, в одному із законопроєктів пропонували продавати ліцензію за $20 млн, тоді як наразі у законопроєкті №2285-Д прописана сума у $2 млн.
«Треба віддати належне лобістам букмекерки, адже вартість ліцензії знизили вчетверо – зі 120 тисяч мінімальних заробітних плат до 30 тисяч», – підсумував Євченко.
Нагадаємо, народні обранці найближчим часом повинні ухвалити у другому читанні законопроєкт №2285-Д, що легалізує усі види азартних ігор на території нашої держави. Парламентарі у Верховній Раді три дні поспіль розглядали правки до відповідного проєкту закону.