Громадська спілка «Центр відповідальної гри» презентувала звіт за результатами першого в Україні національного дослідження у сфері ігрової залежності.
На заході виступили представники Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), Міністерства соцполітики, КРАІЛ, Інституту психіатрії, а також ліцензовані організатори азартних ігор. Головним партнером дослідження стала букмекерська компанія Favbet.
Експертам вдалося опитати понад 9 000 українських гравців в онлайн та наземних гральних закладах. На основі вивчення їхньої ігрової поведінки були вперше сформовані портрети українського гравця.
Крім того, дослідники встановили критерії патологічної та проблемної ігрової поведінки, а на їхній основі розробили рекомендації для організаторів, держави та самих гравців про попередження, діагностування і лікування лудоманії.
Автори створили спеціальну анкету самодіагностики для виявлення проблем з азартними іграми, а також презентували клінічну настанову лікування ігрової залежності, яку буде надано МОЗ для впровадження у нашій країні.
Як і повний 149-сторінковий звіт щодо національного дослідження питання лудоманії, анкета самооцінки ризику гемблінгу на 9 запитань доступна за цим посиланням на відкритому гугл-диску (сторінка 97).
За даними Національної служби здоровʼя, навіть попри високу популярність азартних розваг серед українців, ігрова залежність не має масовий характер – за I півріччя 2023-го року її діагностували у 27-ми людей.