Новоспечений голова Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Іван Рудий під час інтерв’ю порталу «ЛІГА.Бізнес» розповів, що легальний ринок азартних ігор повинен повноцінно запрацювати 15-го грудня.
– Баум (автор реформи ринку азартних ігор – «РБ») анонсував, що перші гральні ліцензії будуть продані, а, отже, і перші інвестиції залучать цієї осені. Але комісія досі не сформована – в ній не вистачає людей, законодавче поле для роботи не підготовлене. Коли регулятор ринку азартних ігор запрацює?
– Так, дійсно, команда не сформована повністю, але ми над цим працюємо. Ще четверо членів комісії будуть рекомендовані вже на цьому тижні. Що стосується ринку, ми розраховуємо, що він запрацює 15-го грудня. Але по суті все залежить від того, коли Кабінет міністрів погодить ліцензійні умови.
Який ваш план дій як керівника нового грального регулятора?
– Найголовніша, можна сказати, місія, – це взяти під контроль онлайн-сегмент азартних ігор. Через нестачу інформації у нас вважається, що вселенське зло – це фізичні наземні казино. Але найбільша анархія робиться в онлайні, цей сегмент ніхто не контролює.
– Механізми регулювання всіх сегментів ринку описані в законі. Зокрема, там прописана норма про створення системи держмоніторингу на ринку азартних ігор. Що це за система, як і коли її збираєтеся відбудувати?
– Потрібно зрозуміти структуру і архітектуру цього інструменту. Нам належить його розробити. У нас є умовно пів року для того, щоб цю систему розробити та імплементувати.
– Тобто онлайн-сегмент ринку азартних ігор в Україні має запрацювати приблизно до травня?
– Так.
– А хто розробляє цю систему: зовнішні підрядники чи представники державного сектору IT?
– Поки проєкт готується в рамках робочої групи при Мінцифри. Остаточного рішення в питанні розробника немає.
– Скільки грошей потрібно для фінансування такої розробки, і якими можуть бути джерела фінансування?
– Точну суму я вам поки назвати не можу, а фінансування цієї системи бюджетне, за рахунок держкоштів.
– Добре, а якщо до травня скасують карантин і ваше призначення, то всі ваші напрацювання можуть втратити актуальність.
– Ми повністю підпорядковані Кабміну, який контролює все, що відбувається в нашій галузі. Відповідно, навіть якщо закінчиться карантин і настане черга кадрового конкурсу, будь-яка виконана нами робота повинна тривати. Людина, яка прийде на цю посаду після мене, не зможе все посипати хлоркою на правах монополіста і почати гнути свою лінію.
– Аргумент в нинішніх політичних реаліях, коли все тріщить по швах в умовах конституційної кризи, і заяви про розпуск Ради і навіть перезавантаження уряду звучать від топ-чиновників, сумнівний.
– Насправді, чим швидше система запрацює, тим краще буде для всіх.