Співзасновник «Української фабрики думки», аналітик, економічний експерт Юрій Гаврилечко висловився щодо важливості ухвалення законопроєкту №2713-Д, без якого державний бюджет ризикує не поповнитися податковими надходженнями від операторів азартних ігор.
«Ухвалення держаного бюджету в другому читанні обростає все новими подробицями, а його виконання викликає усе більше сумнівів.
Залишилося менш як місяць до Нового року й у народних депутатів залишається буквально два тижні на прийняття держбюджету 2021. У поданому до другого читання документі, в порівнянні з текстом, що готувався до першого читання, відбулося досить багато змін, особливо в дохідній його частини.
Однак дохідна складова бюджету… може опинитися під загрозою зриву, оскільки дотепер парламентарі не спромоглися прийняти пакет змін до податкового законодавства, оформлене у вигляді законопроєкту №2713-Д.
А саме, грунтуючись на внесених ним змін й змінювалися дохідні статті держбюджету. Зокрема, щоб досягти рівня доходів в 1,081 трлн грн (+20,9 млрд грн в порівнянні з проєктом до першого читання) з яких 949,4 млрд грн мають надійти до загального фонду бюджету, а 132,2 млрд грн – до спеціального фонду, державна скарбниця має поповниться додатково…
Щодо загального фонду:
за спеціальним фондом:
Також, уряд пропонує відстрочити підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн з 1-го липня до 1-го грудня.
За рахунок цього:
Дефіцит бюджету зменшили на 0,5% ВВП. Тепер він становитиме 246,6 млрд. Грн. При цьому загальний обсяг запозичень знизиться на 30,5 млрд грн внаслідок перерозподілу джерел кредитування: на зовнішніх ринках планується позичити додатково 49 млрд грн, а от позики на внутрішньому ринку пропонується урізати на 79,7 млрд грн. Для цього ставки прибутковості за внутрішніми облігаціями держпозики збільшать на 0,6%, а за зовнішніми облігаціями держпозики – зменшать на 2,4%. Де логіка – не ясно, можливо розраховують на зростання інфляції і тому перерозподіл розмірів ставок саме такий. В результаті даної маніпуляції змінилися і обсяги платежів з погашення та обслуговування державного боргу. В результаті, прогнозний обсяг державного боргу в еквіваленті в національній валюті зменшився на 8,9 млрд грн.
Повторюся, незрозуміло як все вищевикладене планується досягти без прийняття законопроекту №2713-Д. Особливо дивним виглядає зростання доходів від ліцензування операторів грального бізнесу (найбільша «плюсова» стаття), які, якраз, планували свою діяльність саме з урахуванням зниження податкового преса на перехідний період.
Втім, як я і писав, два тижні в запасі ще є і, будемо сподіватися, що у керівника новоствореного регуляторного органу, який буде здійснювати видачу ліцензій операторам грального ринку вистачить волі та бажання посприяти прискоренню процесу прийняття податкових змін. Адже саме від його відомства уряд очікує найбільшого зросту додаткових бюджетних надходжень.
Можливо, розуміння цього факту, і допоможе зрушити даний важливий аспект з мертвої точки, в яку завели сферу депутати, Мінфін і «тіньовики», які так завзято боролися з легалізацією ринку азартних ігор в Україні», – написав пан Гаврилечко у своєму блозі на сайті «Коментарі».
Як повідомляв «Рейтинг Букмекерів», радник заступника керівника Офісу Президента, один з авторів реформи ринку азартних ігор Борис Баум розповів, що наземний гральний бізнес в Україні запуститься до 20-го грудня.