Увійти

Експерт у сфері азартних ігор озвучив основну проблему грального законопроєкту

18:07, 3 Липня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Експерт грального ринку, керуючий партнер юридичної компанії «Праймлекс» (яка декілька років надає підтримку операторам лотерейного бізнесу) Олександр Хацкевич вважає, що наступні два роки індустрія гемблінгу, яка була нелегальною, залишатиметься поза державним контролем через відсутність системи онлайн-моніторингу.

Поділитися:

Олександр Хацкевич

«Політична сила, яка нині при владі, підтверджує, що, дійсно, її мета – це легалізувати те, що перебуває в нелегальній площині. Адже в Україні працювало багато фейків під виглядом державних лотерей, багато бізнесів, які взагалі ніяк не оподатковувались, а грошовий потік, який існував, йшов просто повз бюджет. Тому це головний позитив: що гральний бізнес таки буде легалізований», – констатує Хацкевич.

Разом з тим, фахівець переконаний, що очікувані надходження після легалізації азартних ігор дещо перебільшені. Він акцентує увагу на тому, що система онлайн-моніторингу запрацює не одразу після узаконення азартних ігор – це є однією з проблем. Втім, за його словами, усі прогалини законопроєкту №2285-Д не перекривають позитиву від легалізації гральної індустрії.

Хацкевич каже, що в Україні занадто мало готелів, які за нормами зможуть розмістити на своїх площах 40 тисяч ігрових автоматів – саме така кількість була прописана у редакції до першого читання:

«В Україні не так багато готелів, які зможуть отримати ліцензії. Навіть якщо і будуть охочі отримати дозвіл в тих вже побудованих готелях, то в Україні всіх готелів, які мають «зірковість», близько 500, а 5-зіркових готелів – вкрай мало.

Тож навіть, якщо буде бажання, то де-факто – це неможливо зробити. І та кількість автоматів, яка пропонувалась на першому читанні (40 тисяч автоматів) – їх просто немає де розмістити. Тому, ця норма мертвонароджена з самого початку».

Фахівець зазначає, що основна проблема законопроєкту №2285-Д – система онлайн-моніторингу, а точніше терміни її впровадження:

«Якщо ж ми дивимося на економічну складову, то кількість коштів, які отримає бюджет, буде набагато менша від запланованої. 

І головна проблема цього законопроєкту – існування системи онлайн моніторингу і те, коли її впровадять. Впровадження цієї системи, яка буде контролювати виплати гравцям, обмежувати доступ гравців із залежністю та лудоманією, триватиме протягом двох років!

Гарантій, що вона буде створена раніше, немає. Тобто в наступні два роки бізнес, який був нелегальним, залишатиметься поза державним контролем над доходами та над людьми, які там грають», – підсумував Хацкевич для «Радіо Свобода».

Експертка спрогнозувала, коли в Україні запрацюють перші гральні заклади

Світові гральні компанії вже вивчають можливість роботи в Україні, – фахівець

Опубліковано у: Новини
Теги: ,
Поділитися:
Схожі записи
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
18:07, 3 Липня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
18:07, 3 Липня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
18:07, 3 Липня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
18:07, 3 Липня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
18:07, 3 Липня 2020
КРАІЛ: «Про фінансові операції в мережі Інтернет»
18:07, 3 Липня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія