Увійти

Експерт пояснив, чому вирішили легалізувати гральний бізнес в Україні

19:08, 2 Серпня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Директор аналітичної групи «Левіафан» Микола Мельник переконаний, що для держави головним мотивом легалізації азартних ігор стали надходження до державного бюджету та соціальний захист громадян.

Поділитися:

Мельник пояснив, чому вирішили легалізувати гральний бізнес в Україні

«Гральний бізнес не може існувати без соціальної відповідальності.

Верховна Рада України нарешті проголосувала законопроєкт 2285-Д, та відкрила можливості легалізувати гральний бізнес в Україні. Звичайно, необхідно вносити правки у податкове законодавство, бо інакше бізнес не вийде із «тіні». Я неодноразово про це говорив, а тому не буду зосереджуватись на тому, що і так зрозуміло.

Для держави головним мотивом легалізації грального бізнесу є гроші та соціальний захист громадян. Бо гральний бізнес – це в першу чергу бізнес, який має генерувати податки.

Специфіка грального бізнесу подібна до специфіки продажу тютюнових виробів та алкоголю, тобто разом із задоволення певних потреб людини, воно несе певні негативні ризики, такі як залежність.

В законопроєкті 2285-Д доволі непогано і я б сказав якісно прописані механізми протидії ігровій залежності, та негативних наслідків, які вона із собою несе, водночас і їх потрібно згодом удосконалювати.

Але, як я вже казав, поряд із ризиками бізнес несе і позитив. Це і податки, це і робочі місця, це і залучення того самого бізнесу до соціальних проектів та благодійності. Гральний бізнес у всьому світі намагається бути максимально інтегрований у виконання державою її соціальних функцій. 

Яка різниця пацієнту, якому купують ліки на гроші від гральних корпорацій, звідки ті гроші. Пацієнту і державі важливе лише, щоб людина не хворіла. Якщо ми торкнемось питання спорту, то майже не існує того виду професійного спорту, де б гральні компанії не спонсорували.

Найяскравіший приклад – це професійний футбол, де майже половина всіх спортивних клубів спонсорується сферою гемблінгу. І хоча професійний спорт, цікавий державі лише як джерело надходжень від податків, які сплачують спортсмени, то от масовий спорт державі необхідний, адже чим більше людина займається спортом, тим менше державі треба витрачати гроші потім на медицину.

Але людина так влаштована, якщо не може чимось займатись довго, якщо не бачить перед собою дороговказ. І багатий успішний, футболіст, баскетболіст, легкоатлет – це і є дороговказ. Мрія зіграти на «Сантьяго Бернабеу», або встановити новий олімпійський рекорд, ось, що рухає дітьми. І саме заради цього вони відмовляються від алкоголю, тютюну і приставки та вкалують на тренуваннях. Але, «Реал Мадрид» такий величний, тільки тому, що спонсори платять гроші. І спонсори ці, не в останню чергу, зі сфери гемблінгу. І якщо не буде їх, то не буде ореолу «космічності» навколо футбольних клубів, а відповідно потяг дітей та підлітків до спорту буде, м’яко кажучи, меншим.

Коли почалась пандемія COVID-19 сфера грального бізнесу не залишилась осторонь. Так компанія онлайн-відеоігор, Gamersaloon.com, використовує свою платформу, щоб допомогти зібрати гроші для спалаху COVID-19. Зібрані гроші будуть розподілені між наступними благодійними фондами: Фонд прямої допомоги, Project Cure, Американський Червоний Хрест, Фонд CDC, Global Giving Foundation і United Way. Крім того, GamerSaloon.com додав на свій веб-сайт функцію, яка дозволяє користувачам перетворювати свої заохочувальні бали в пожертвування в ці благодійні організації.

Національна лотерея Великобританії витратила 600 мільйонів фунтів стерлінгів для надання комплексного пакета підтримки британських благодійних організацій та спільнот, які займаються протидією негативних наслідків пандемії.

Беттингова компанія Freebitco.in оголосила про створення фонду допомоги у боротьбі з пандемією після того, як безліч інших крипто-компаній пожертвували кошти для боротьби з пандемією COVID-19. Веб-сайт жертвує 20% вартості будинку організації, яка буде координувати свою діяльність з органами охорони здоров’я для надання захисних засобів. Загальний збір коштів, а також створення фондів для боротьби з пандемією і її негативними наслідками.

Всього в благодійних акціях взяло участь 343 представників грального бізнесу з усього світу. Європейська Асоціація азартних ігор оголосила про початок фінансування проектів пов’язаних зі створенням безпечного середовища в інтернеті, яке допоможе захистити підлітків від гри в азартні ігри. Тож, головний меседж, який я намагаюсь донести, – це те, що будь-яка сфера життєдіяльності людини, а тим більше бізнесу має, у більшості своїй, як позитиви так і ризики.

Коли гральний бізнес перебуває «в тіні» суспільство отримує лише негатив, адже з лудоманією ніхто не бореться, права гравця не захищені, гроші не йдуть в бюджет, гральні заклади позбавлені прямої можливості спонсорувати спорт і не залученні державою до розв’язання соціальних питань. Легалізація грального бізнесу якраз створює механізми співробітництва між бізнесом і державою, щоб спільно вести діяльність на користь державі, бізнесу та суспільству», – написав Микола Мельник у власному блозі на «ЦензорНет».

Яким був обіг коштів на нелегальному гральному ринку: Мочалова шокувала цифрою

«Діти не гратимуть»: юрист нівелював аргументи противників легалізації азартних ігор

Опубліковано у: Новини
Теги: ,,
Поділитися:
Схожі записи
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
19:08, 2 Серпня 2020
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
19:08, 2 Серпня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
19:08, 2 Серпня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
19:08, 2 Серпня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
19:08, 2 Серпня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
19:08, 2 Серпня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія