Увійти

Органи місцевого самоврядування не мають права забороняти гральний бізнес – заява політолога

18:08, 14 Серпня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Політичний експерт Валентин Гладких відреагував на дії окремих органів місцевого самоврядування, які хочуть заборонити функціонування грального бізнесу на своїй території. Він переконаний, що рішення місцевих та районних рад про заборону азартних ігор суперечить закону.

Поділитися:

Гладких пояснив, чому органи місцевого самоврядування не мають права забороняти гральний бізнес

Учора стало відомо, що на черговому засіданні Тернопільської обласної державної адміністрації депутати підтримали внесення до порядку денного питання про заборону функціонування сфери азартних ігор на території області, а на початку серпня в одному з районів на Запоріжжі уже ухвалили рішення про відповідну заборону, хоча згідно з законом про гральний бізнес, місцева влада жодним чином не регулює ринок азартних ігор.

У райрад немає права забороняти операторам отримувати ліцензії на організацію та ведення грального бізнесу, оскільки ліцензуванням буде займатиметься спеціально створений орган – Комісія з регулювання азартних ігор.

«Людям, які працюють в органах місцевого самоврядування, треба нагадати, що вони не є феодалами та є представниками влади, і вони повинні діяти в межах повноважень, визначених законом, тому треба дивитися, чи входять ті рішення, які вони схвалюють, до повноважень органів місцевої влади. Це по-перше. 

По-друге, наближаються місцеві вибори, тому політичні сили будуть використовувати будь-які інструменти, щоб про себе нагадати та якось себе позиціонувати. Тому більшість сил, які перебувають в опозиції, позиціонуватимуть себе, як проти влади», – розповідає Гладких.

За його словами, протистояння регіонів у питанні легалізації грального бізнесу пов’язане з прийдешніми виборами. Політолог підкреслив, що протистояння повинні відбуватися в політичній площині, а не між органами влади.

«Тому сподіваюся, що коли вибори закінчаться, зміниться склад органів місцевого самоврядування і, відповідно, гострота політтехнологічного протистояння між центром та регіонами зменшиться. Крім того, вірогідно, що це рішення обласної ради (про заборону грального бізнесу – прим.) буде оскаржено і не призведе до наслідків, бо воно є протизаконним», – пояснює пан Гладких. 

Насамкінець політичний експерт зазначив, що представники місцевої влади повинні пам’ятати, що вони є частиною загального державного апарату країни.

«Це, до речі, цікавий кейс до реформи децентралізації: якими мають бути запобіжники, щоб не дозволити місцевій владі перетворювати регіони на феодальні осередки», – резюмував він в коментарі для аналітичного порталу «Слово і діло».

Президент Володимир Зеленський днями підписав закон «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», який Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому 14-го липня. Лідерка фракції ВО «Батьківщина» у парламенті Юлія Тимошенко заявила, що її команда готує подання до Конституційного Суду з метою скасування дії цього закону.

Мер Слов’янська запропонував заборонити гральний бізнес у місті

Опубліковано у: Новини
Теги: ,
Поділитися:
Схожі записи
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
18:08, 14 Серпня 2020
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
18:08, 14 Серпня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
18:08, 14 Серпня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
18:08, 14 Серпня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
18:08, 14 Серпня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
18:08, 14 Серпня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія