Голова Ukrainian Gambling & Betting Association Микола Мельник у своєму блозі спростовує меседж, що легалізація грального бізнесу провалилася.
У 2022-й рік гральний бізнес входить з надіями на подальший розвиток та інформаційною атакою з боку «лотерейників» і «тіньовиків», стверджує Мельник.
Багато ЗМІ пишуть про те, що оператори гемблінгу сплатили податків на дохід всього 127 грн. Експерт впевнений: цей меседж має на меті лише одне – донести до громадян думку, що легалізація провалилася.
Податків із прибутку сплачено вкрай мало, і це факт. Але виникає питання – а чи був прибуток? Адже в Україні одні з найдорожчих ліцензій у світі і водночас жахливий інвестиційний клімат.
Спеціальний податковий законопроєкт №2713-д й досі не ухвалено. Блокують його депутати, що працюють з «лотерейниками».
Іноземні інвестори просто відмовляються приходити в Україну, поки немає розуміння щодо податків. Це все частково пояснює, чому легалізація не приносить у бюджет тих грошей, які б могла приносити.
Голова Ukrainian Gambling & Betting Association додає, що поряд із прямими податками та ліцензійними платежами, які сплачують у бюджет, є ще фактор, котрий варто враховувати. Кумулятивний ефект від того, що галузь вийшла з тіні, за різними оцінками сягає 30 млрд гривень. Це підтверджує і заступниця голови UGC Вікторія Закревська.
Попри те, що легальні оператори азартних ігор сплатили податків на дохід у розмірі 127 гривень, держбюджет отримав понад 1,7 млрд гривень від ліцензійних платежів.