Голова ГО «Інвалідів-учасників бойових дій АТО» Юрій Солиган в інтерв’ю Tvoemisto.tv поділився думкою про легалізацію грального бізнесу в Україні.
«Країна тільки зітхнула з полегшенням після закриття так званих державних лотерей. Гральна залежність це біда, яка торкається цілих сімей. Хлопці, які мали ігроманію, впевнені, що це абсолютне зло, яке надає більше впевненості людині й цим притягує. Ніхто з них не хоче повертатись у це середовище. Лудоманів не ізолюють, їх нічого не стримає. З першого погляду, особа може здаватися цілком адекватною, але, ввійшовши в азарт, вона готова красти, щоб зіграти.
Наша громадська організація боролась з цим бізнесом через скарги громади. Людей не влаштовувало, що посеред міста є гральні автомати і там скупчується криміналітет, процвітає наркоманія і шахрайство. Коли ми закривали гральні клуби, то не відчули жодної юридичної підтримки від правоохоронних органів чи місцевого самоврядування. У нас було набагато більше зустрічей із криміналітетом Винників, ніж з правоохоронцями.
За нашою інформацією, від адміністраторів гральних клубів, в середньому чистий дохід з одного грального клубу становив 1000 доларів за добу. Є й такі клуби, які здавали касу у 60000-90000 грн. На Львівщині таких клубів було понад двісті і за добу їхні власники могли отримати дуже велику суму – близько 200 000 доларів. У законопроєкті не зазначено, ми досі достеменно не знаємо, яким буде механізм оподаткування і поділу цих доходів.
Я вважаю, що гральний бізнес нам не потрібен взагалі. І переконаний, що надалі будуть тіньові схеми відмивання грошей без сплати податків.
Коли ми обговорювали цю тему в нашій організації, то виникли думки про доцільність так званого Лас-Вегаса у депресивному, нерозвиненому районі. Тобто на певній території можна облаштувати заклади з азартними іграми. Ця ділянка має бути контрольована і віддалена від житлових будинків. На Львівщині це можна реалізувати у Новому Роздолі чи Перемишлянах. За умови прозорого оподаткування, такий район міг би успішно розвинутися, – сказав Солиган.
16-го січня поточного року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2285-д про легалізацію грального бізнесу в Україні. «За» проголосувало 260 народних депутатів.