Увійти

Економіст оцінив перспективи ринку азартних ігор після легалізації

16:08, 28 Серпня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

В українських реаліях детінізація сфери азартних ігор неможлива на 100%, вважає економіст, аналітик, виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб». Експерт сумнівається, що державний бюджет отримає значні надходження після легалізації грального бізнесу.

Поділитися:

Пендзин оцінив перспективи ринку азартних ігор після легалізації

«Зважаючи на досвід легалізованого грального бізнесу в інших країнах, навіть всупереч тому, що там є найвищий рівень контролю через відеофіксацію, і досить жорсткий процес відстеження усіх операцій, все одно навколо цього процесу обертається досить великий обсяг «тіньових» коштів. І якщо з цими «тіньовими» коштами, з можливостями, і апаратурою не змогли впоратися ні американці, ні європейці, я думаю, навряд чи вдасться це й українцям», – вважає аналітик. 

«Ви повинні розуміти, що в будь-якому бізнесі є певний «тіньовий» сегмент і цей сегмент буде досить великим. Але, знову ж таки, на сьогодні цей гральний бізнес існує і так. І якщо у когось є ілюзія, що після його заборони у 2009-му році в Україні він просто зник, то цій людині треба повернутися в реальність: цей бізнес існує, він є. Тільки він абсолютно «тіньовий».

Зараз за допомогою зазначеного закону є спроба хоча б частково його вивести в «сіру» зону без продажу ліцензій, без встановлення там будь-яких відеофіксації, через неможливість користуватися цим бізнесом для людей до 21-го року і для психічно хворих людей.

«Коли ми говоримо про наповнення бюджету, то в цьому законі (про легалізацію грального бізнесу – прим.) – досить великий перехідний період. І в рамках цього перехідного періоду будуть відбуватися процеси з внесенням змін в закон, які, нарешті, визначать, хто ж буде регулятором.

Тобто наповнення бюджету за рахунок сфери грального бізнесу почнеться не відразу. Цей процес не швидкий, він досить складний. Так, держбюджет дійсно отримає якісь гроші, це однозначно. Це позитивний момент. Адже тіньовий гральний бізнес все одно існує і краще було б, я вважаю, прийняти закон, аніж засунути голову в пісок і чекати чогось», – розповідає Пендзин.

«Але я не вірю, що в Україну, після набуття чинності цього закону, поїдуть багаті мільярдери, щоб грати в азартні ігри в готелях. Ми ж розуміємо, що цей закон розрахований на внутрішній ринок, він не розрахований на іноземців, а розроблений і прийнятий для того, щоб легалізувати ігрові пристрасті українців.

У нас тепер те ж саме, що було в Болгарії, коли гральний бізнес був легалізований. Не поїхали туди багаті люди, які в такі ігри грають, – вони поїхали в Монако, в Лос-Анджелес», – підсумував виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб»для порталу «Голос». 

Легалізація азартних ігор: Кучухідзе спрогнозував, коли регулятор видасть першу ліцензію

Якою повинна бути інформаційна політика у сфері азартних ігор: думки експертів

Опубліковано у: Новини
Теги: ,,
Поділитися:
Схожі записи
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
16:08, 28 Серпня 2020
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
16:08, 28 Серпня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
16:08, 28 Серпня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
16:08, 28 Серпня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
16:08, 28 Серпня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
16:08, 28 Серпня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія