Увійти

Депутати, які завалили законопроєкт №2285-Д правками, підіграють чорним схемам, – економіст

17:07, 1 Липня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Економічний експерт, віцепрезидент «Українського союзу промисловців та підприємців» Віктор Скаршевський поділився власними враженнями від роботи народних обранців під час розгляду законопроєкту №2285-Д про легалізацію грального бізнесу.

Поділитися:

Віктор Скаршевський

«До кінця року залишається все менше часу і легалізація грального бізнесу стає все більш актуальною», – каже Скаршевський. 

«Доходи державного бюджету за січень-травень 2020-го року у порівнянні з планом провалені на 43,8 млрд грн (мінус 10,1%). Провалені надходження як по лінії податкової служби – мінус 8,1 млрд грн, так і по митниці – мінус 34 млрд грн.

Якщо ця тенденція недовиконання бюджету продовжиться, то держбюджет у 2020-му році недорахується близько 100 млрд грн.

І це при тому, що цьогоріч у квітні дохідний план бюджету був знижений Верховною Радою на 120 млрд грн – з 1,096 трл грн до 976 млрд грн.

Іншими словами загальний недобір дохідної частини бюджету у 2020-му році в порівнянні з початковим планом може скласти понад 220 млрд грн. На тлі економіки, що стискається, не так-то й багато залишається потенційних джерел доходів бюджету.

Один з них – легалізація грального бізнесу, яка може дати швидкі гроші в бюджет від ліцензійних платежів, інвестиції в гральну інфраструктуру, додаткові валютні надходження, посприяє боротьбі з корупцією та посилить захист громадян», – констатує експерт.

Скаршевський вважає, що опозиційні депутати, які власними правками завалили законопроєкт про гральний бізнес, свідомо чи несвідомо підіграють чорним схемам:

«З посмішкою на обличчі можна було спостерігати, як 30-го червня на пленарному засіданні опозиційні депутати, боролися, щоб завалити своїми правками законопроєкт. Свідомо чи ні, але вони підігравали суто сірими та чорними схемами, адже після «заборони» у 2009-му році гральний бізнес нікуди не пішов з вулиць.

Держава має повне конституційне право взяти під контроль дану сферу і нарешті навести порядок.

Однак, всупереч катастрофічній ситуації з наповненням бюджету, закон про легалізацію грального бізнесу, доходи від якої закладені в дохідній частині держбюджету в сумі 4,4 млрд грн, досі не прийнятий.

При цьому, таку суму можна вважати заниженою щонайменше вдвічі, оскільки Міністерство фінансів у 2019-му році оцінювало потенційні надходження від легалізації грального бізнесу в сумі 9 млрд грн.

Якщо ж легалізація грального бізнесу не буде проголосована в найближчі тижні, то, крім того, що бюджет не дорахується цьогоріч близько 4-9 млрд грн, ми не побачимо інвестицій в гральну інфраструктуру, додаткових валютних надходжень і будемо спостерігати тільки за посиленням тіньового сектора», – передає слова економіста «Кореспондент».

Рада завтра легалізує гральний бізнес, – Арахамія

Легалізація азартних ігор: ВР розглянула 200 правок за два дні

Опубліковано у: Новини
Теги: ,,
Поділитися:
Схожі записи
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
17:07, 1 Липня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
17:07, 1 Липня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
17:07, 1 Липня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
17:07, 1 Липня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
17:07, 1 Липня 2020
КРАІЛ: «Про фінансові операції в мережі Інтернет»
17:07, 1 Липня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія