Гральний бізнес в Україні легалізують не раніше земельного ринку, оскільки до кожного з цих законопроєктів Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики має опрацювати близько 4000 поправок.
Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев.
«Останній день подачі правок був, здається, 30 січня. Це величезна таблиця, яка лише минулого тижня була зведена в документ, з яким можна працювати», – зазначив Гетманцев, коментуючи твердження щодо побоювань потенційних учасників грального бізнесу, що відбувається штучне затягування процесу (оскільки законопроєкт щодо легалізації азартних ігор, схвалений у першому читанні, до другого отримав понад 3500 зауважень від народних депутатів).
За словами Гетманцева, комітет не поспішає з законопроєктом, тому що кількість поправок дуже велика.
«А нас ще й земельний законопроєкт не дуже-то підштовхує займатися іншими справами інтенсивно: Рада не вийде з питання землі, аби розглянути гральний бізнес чи будь-який інший законопроєкт», – заявив голова комітету.
Однак принципова згода довести легалізацію грального бізнесу, за його словами, серед депутатів є, і плани на цю галузь – великі.
«Розуміємо, що у 2020 році ще нереально відкрити якусь гральну зону, але така можливість в законопроєкті передбачена, рішення про це повинен прийняти уряд. Це тільки початок», – наголосив Гетманцев в інтерв’ю Укрінформ.
Нагадаємо, вчора заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук повідомила, що до законопроєкту №2285-д про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор надійшло близько 3,5 тисяч поправок.
16-го січня поточного року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2285-д про легалізацію грального бізнесу в Україні. «За» проголосувало 260 народних депутатів.
Зазначимо, що виключається положення про можливість розміщення залів ігрових автоматів і букмекерських пунктів в окремих будівлях. Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати винятково в готелях (п’ять зірок). Площа таких закладів повинна складати не менше 500 квадратних метрів. Крім того, передбачається збільшення віку гравця з 18 до 21 року, а також встановлюються вимоги до гравців і їхньої ідентифікації, а також жорсткі фінансові санкції за невиконання таких вимог.