Увійти

Де в Україні варто розмістити гральні зони: думка експерта

12:07, 17 Липня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Експерт інституту GROWFORD Олексій Кущ назвав регіони, в яких у майбутньому можна розмістити гральні зони. Він вважає, що варто створити зони для гемблінгу на Одещині, Волині та Чернігівщині.

Поділитися:

Олексій Кущ

«Як показує практика інших країн, відкриттям ринку грального бізнесу потрібно вирішити два завдання: максимізувати інвестиції та мінімізувати соціальні негативні наслідки.

Ці завдання ідеально вирішуються за допомогою локальних географічних ігрових зон. Вони бувають різних типів. Наприклад, в Південній Кореї є практика розміщення ігрових зон на курортах, у зонах аеропортів. Є спеціалізовані зони тільки для іноземців, є змішані. Можна також розміщувати такі ігрові зони в економічно депресивних регіонах, щоб таким чином підняти економіку цих регіонів. Наприклад, в Росії є кілька таких зон – на Алтаї, на Далекому Сході.

У нас можна було б створити такі зони біля Одеси чи біля Шацьких озер. Або, наприклад, в Чернігівській області недалеко від Києва

Зазначимо, в законопроєкті №2285-Д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» присутнє положення щодо створення спеціальних ігрових зон. Згідно із текстом документу, розпорядження про створення відповідних зон може видавати Кабінет Міністрів. Вони повинні знаходитися поза межами населених пунктів (або житлових районів в населених пунктах). Здебільшого на територіях, яка потребують додаткового стимулювання її соціально-економічного розвитку (так званих «депресивних регіонах»).

За словами Куща, надходження до державного бюджету після легалізації ринку азартних ігор здебільшого з’являтимуться внаслідок супутніх інвестицій, а не від продажу ліцензій:

«Основні інвестиції та основні доходи в бюджет йдуть не від продажу ліцензій, а від супутніх інвестицій. Тобто коли інвестор не просто відкриває казино, а будує для цього готель, ресторани, офісні центри. Одна ігрова зона – це приблизно 2 тисячі робочих місць, і протягом року дохід міг би становити близько мільярда доларів. 

Я вважаю, що такі складні ринки, як ринок землі, ринок грального бізнесу, які потенційно дійсно можуть приносити величезні інвестиції й доходи в бюджет, потрібно відкривати, насамперед, тоді, коли складається сприятлива зовнішня і внутрішня економічна кон’юнктура. У період кризи це не на часі. З одного боку, не підуть інвестиції. А з іншого – у зубожілого населення ігроманія може тільки посилитися і багаторазово збільшити соціальну токсичність цього бізнесу.

Другий момент – дуже важливо правильно розробити концепцію. Потрібно розуміти, що цей ринок не терпить кустарщини. Сюди потрібно залучати системних інвесторів. А для цього потрібно відповісти на головне питання: у чому наша конкурентна перевага? Тобто, грубо кажучи, чому люди приїжджатимуть грати в Україну, а не в сусідню Грузію?

Потрібно було зібрати кілька конференцій, на які запросити серйозних західних гравців. Презентувати свій пакет податкових та інвестиційних стимулів і пакет захисту прав інвесторів. А потенційні інвестори мали сказати, в чому вони бачать конкурентну перевагу України, яку модель ринку вони хочуть отримати. І вже після цього розробляти законопроєкт», – цитує експерта інституту GROWFORD «Сьогодні».

Як повинен оподатковуватися гральний бізнес: думка економіста

Чи можливо в Україні створити Лас-Вегас: думка економічного аналітика

Опубліковано у: Новини
Теги: ,,
Поділитися:
Схожі записи
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
12:07, 17 Липня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
12:07, 17 Липня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
12:07, 17 Липня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
12:07, 17 Липня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
12:07, 17 Липня 2020
КРАІЛ: «Про фінансові операції в мережі Інтернет»
12:07, 17 Липня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія