Члени парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендували Верховній ухвалити у першому читанні законопроєкт №5073-1 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрямування надходжень від легалізації азартних ігор на забезпечення деяких потреб у галузі медицини, освіти та науки, культури та спорту».
В одному з положень документа законотворці пропонують спрямувати використання коштів, отриманих від плати за ліцензії на провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, на соціальні потреби. Зокрема, у випадку його прийняття, 40% надходжень від продажу гемблінг-ліцензій спрямують на здійснення централізованих закупівель лікарських засобів для забезпечення лікування низки хвороб.
Народні обранці пропонують Комітету з питань бюджету, визначеному головним з підготовки цього законопроекту, рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу законопроект №5073-1, повідомляє інформаційне управління парламентського апарату.
«Врахувавши пропозицію Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування: спрямувати кошти, передбачені для закупівель лікарських засобів, на лікування орфанних захворювань, доручивши визначення переліку таких захворювань Міністерству охорони здоров’я», – мовиться у заяві
Відповідно, голова Комітету з питань здоров’я нації, найімовірніше, рекомендуватиме відхилити основний законопроєкт за номером №5073.
На відміну від основного законопроєкту, що має на меті створити фонд підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки у складі спецфонду держбюджету, в альтернативному законопроєкті пропонується спрямовувати кошти від продажу гемблінг-ліцензій до спеціального фонду державного бюджету з подальшим спрямуванням на низку цілей:
Як пояснюють автори законодавчої ініціативи, механізм, коли нема потреби створення окремого фонду, дозволить безпосередньо розподіляти кошти на відповідні програми та заходи соціального спрямування, а також стане запобіжником виникнення корупційних ризиків, які могли б з’явитися під час розподілу коштів у разі створення держфонду підтримки медицини, спорту, освіти культури та науки.
«Ухвалення проєкту Закону забезпечить пряме фінансування конкретних соціальних цілей, а саме: медицини (закупівлі лікарських засобів для пацієнтів із тяжкими та орфанними захворюваннями), освіти та науки, а також культури та спорту», – йдеться у записці до документа.
У січні на засіданні Кабінету Міністрів був схвалений законопроєкт №5043 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду підтримки медицини, спорту, освіти культури та науки». Читайте за посиланням, щоб дізнатися, що депутати пропонують у основному проєкті закону.
Як раніше писав «РБ», очільник Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Іван Рудий оцінив потенціал грального ринку України на рівні 6-7 мільярдів гривень щорічно.