Міністерство культури, молоді та спорту планує провести реформу українського спорту, щоб він став галуззю економіки.
Про це в інтерв’ю заявив заступник міністра МКМС Володимир Шумілін, повідомляє UATV.
Спочатку у відомстві планують розробити закон про спорт. «Це буде базовий закон, де ми маємо чітко прописати нові підходи й до управління спортивною галуззю, і до принципів фінансування. Гроші повинні йти за клієнтом», – розповів Шумілін.
За його словами, у міністерстві планують змінити принципи управління та фінансування спорту. Адже на останніх Олімпіадах Україна погіршила свої результати. Спортивна інфраструктура потребує великих фінансових вливань. Без достатньої кількості стадіонів та майданчиків для тренувань, наша країни не часто приймає великі міжнародні змагання.
«Тому 30% прибутків від легалізації грального бізнесу підуть насамперед на спортивну інфраструктуру країни», – анонсував заступник міністра.
За його прогнозами 40% населення країни готові вести активний і здоровий спосіб життя. І для них потрібна відповідна інфраструктура.
«Нині однією з базових задач держави є створення сучасного мультиспортивного комплексу в кожній області України», – зазначив Шумілін.
Він додав, що їхня команда планує збудувати 100 стадіонів. «Вже є 24 проєкти під загальною назвою «Урбан-спорт». Що це таке? Розповім на прикладі київського НСК «Олімпійський». Сьогодні 20 гектарів у центрі столиці (а це, крім «Олімпійського», ще й район Палацу спорту, Будинок футболу, стадіон імені Баннікова) – фактично порожні. Їх необхідно наповнити життям. Всі стейкхолдери мають об’єднатися в єдиний інфраструктурний проєкт «Місто спорту». Наша команда над цим працює, і ми готові до співпраці”, – пояснив замміністра.
Нагадаємо, що 20 грудня минулого року Кабінет Міністрів України заборонив займатися гральним бізнесом під виглядом національних лотерей. Того ж дня міністр МВС Арсен Аваков заявив, що усі гральні заклади в Україні повинні припинити своє функціонування.
16-го січня поточного року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2285-д про легалізацію грального бізнесу в Україні. «За» проголосувало 260 народних депутатів.
Зазначимо, що виключається положення про можливість розміщення залів ігрових автоматів і букмекерських пунктів в окремих будівлях. Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати винятково в готелях (п’ять зірок). Площа таких закладів повинна складати не менше 500 квадратних метрів. Крім того, передбачається збільшення віку гравця з 18 до 21 року, а також встановлюються вимоги до гравців і їхньої ідентифікації, а також жорсткі фінансові санкції за невиконання таких вимог.