Політичний та економічний експерт Валерій Клочок вважає, що легалізація гемблінгу в Україні дозволить не лишень отримувати додаткові надходження до бюджету країни, а й створить 200-300 тисяч робочих місць.
За його словами, держбюджет України недоотримав за січень-лютень 50-55 млрд гривень надходжень від грального бізнесу. Клочок вважає, що наразі очільники держави опинилися перед двома великими викликами: з одного боку, необхідність проводити системні економічні реформи, з іншого – поширення коронавірусу, що явно не сприяє покращенню економічної ситуації в країні.
Фахівець говорить, що уряд вживає адекватні заходи в частині обмеження пересування, спілкування та закликів до самоізоляції. Однак, у бюджеті має бути достатньо коштів для боротьби з пандемією хвороби COVID-19.
«На жаль, я маю констатувати, що більшість цього тягаря зараз лягає на органи самоврядування, тобто те, що влада має вирішувати централізовано, вона перекладає на плечі інших. Так само і зустріч президента Володимира Зеленського з представниками великого бізнесу, де він домовився, що бізнесмени додатково допоможуть державі в боротьбі із коронавірусом на суму 12 млрд грн.
Тобто заходи комплексні є, а комплексного підходу до забезпечення надходжень до державного бюджету з метою виконання заходів, немає. Оце, як на мене, найголовніша проблема сьогодні», – резюмує експерт.
За показниками кількох попередніх місяців, українська економіка перебуває в рецесії. Падіння промислового виробництва в жовтні-грудні минулого року, на думку Валерія Клочока, спричинили саме дії уряду Олексія Гончарука (тоді обіймав посаду прем’єр-міністра) в частині наповнення бюджету, контролю за корупцією, боротьби з контрабандою.
«Фактично була відсутність будь-яких економічних реформ і тих системних змін, про які заявляв президент, у тому числі земельне питання, гральний бізнес тощо. Це ті гроші, які мають бути в бюджеті, але їх на сьогодні там немає, що вказує на відсутність системності в роботі.
Зараз у держави є нові виклики, пов’язані з поширенням коронавірусу, тому вона просто зобов’язана мати додаткові джерела фінансування, щоб за місяць-два, коли буде продовжений карантин, а, швидше за все, так і буде, вийти з нього, нормально пережити та мати запас для подальшого розвитку економіки», – цитує фахівця LoginCasino.
Саме до системних змін Валерій Клочок відносить легалізацію грального бізнесу, яка забезпечить роботою 200-300 тисяч осіб. Отже, йдеться про серйозну соціальну складову.
«Актуалізація цього питання більш ніж на часі, особливо в тих умовах, у яких зараз перебуває Україна», – зазначає він.