ЗМІ: в Україні заборонили користуватися Yandex.Money і QIWI

Рейтинг Букмекерів

Національний банк України (НБУ) заборонив використання в країні платіжних систем Yandex.Money, QIWI Wallet, Wallet one/Єдиний гаманець і Webmoney. Як зазначається, заборона пов’язана з неузгодженістю правил надання їхніх послуг з НБУ.

ren

Відповідну телеграму розіслав НБУ банкам країни

«У зв’язку з тим, що правила використання електронних грошей, зазначених вище торгових марок, Національним банком України не узгоджувалися, надання послуг з використанням цих торгових марок користувачам заборонено», – йдеться в телеграмі регулятора №57-0002/90626, розісланій банківською системою.

Заборона на використання стосується не тільки профучасників, а й користувачів, пише UBR.

У документі наголошується, що центральний банк погодив роботи внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA.

У телеграмі регулятора при цьому не уточнюється, як саме він може вплинути на користувачів заборонених систем електронних грошей.

За словами старшого партнера адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислава Кравця, виступаючи на судових процесах, юристи Національного банку люблять акцентувати увагу на тому, що можуть впливати лише на роботу банківських і небанківських фінустанов в Україні, і безпосередньо не впливають на споживачів фінпослуг.

«Хоча, з огляду на повноваження НБУ, можна очікувати, що за допомогою свого фінмоніторингу зможуть заблокувати рахунки людей, які порушують його заборони. Адже люди перераховують кошти, які знаходяться на їхніх банківських рахунках», – додав юрист.

Як зауважив адвокат, партнер юридичної фірми Pravovest Денис Шкіптан, відповідно до законодавства, НБУ не має повноважень, які впливають безпосередньо на користувачів, регулятор може застосувати санкції лише до учасників фінансового ринку.

«Максимум, що може зробити Нацбанк – це випустити рекомендації, згідно з якими банкам доведеться блокувати операції з використанням даних систем, а також блокувати рахунки користувачів», – наводить слова фахівця РосКомСвобода.

Додамо, що 14 липня Роскомнадзор вніс сайти платіжних систем QIWI і Skrill до реєстру забороненої інформації, що стосується зарубіжних гемблінг-операторів. Через кілька днів вони виконали вимоги наглядового відомства і були виключені з реєстру.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?