Життя на лінії. Частина 2. Історія Біллі Волтерса, видатного гравця на ставках

Рейтинг Букмекерів

Нещодавно «Рейтинг Букмекерів» опублікував першу частину перекладу матеріалу ESPN про легендарного американського гемблера Біллі Волтерса. Пропонуємо вашій увазі заключну порцію захоплюючого читання про те, чому ця людина вже довгі роки залишається одним з найавторитетніших гравців в світі спортивних ставок.

Біллі Волтерс, любитель грошей і гольфу

Біллі Волтерс, любитель грошей і гольфу

Чемодан готівки без розписки

Іезекіль Рубалкада, колишній «польовий» агент Біллі, каже, що коли в гемблінговій діяльності Волтерса і для нього знайшлося місце, він вирішив самостійно заробити величезні гроші. Почав «наслідувати» деякі ставки Волтерса, вкладаючи власні фінанси. Це, м’яко кажучи, не завжди працювало. В результаті Рубалкада вирив собі таку глибоку яму, що втратив розум і став витрачати гроші з рахунку, що фінансувався Волтерсом, до якого мав доступ для «проставлення» грошей на замовлені результати. Він взяв звідти загалом більше $482 тис. У результаті Рубалкада визнав себе винним за двома пунктами звинувачення в крадіжці, і пару років тому був засуджений до умовного ув’язнення на три роки. Але фінансовий збиток Волтерсу він, здається, відшкодовувати не збирається. «Я помру, перш ніж вони отримають ці гроші назад», – говорить він.

Минулої осені його неприємності з законом загострилися, коли Рубалкада потрапив до в’язниці за порушення умов випробувального терміну, який включав в себе випадкову перевірку на наркотики і заборону вживання алкоголю і участь в азартних іграх. Рубалкада, який багато випивав впродовж двох інтерв’ю для ESPN, наразі чекає звільнення місця в центрі лікування від наркозалежності для проходження там курсу.

Після того, як Рубалкада заарештували, один з адвокатів Волтерса з ініціативи свого наймача відвідав офіс окружного прокурора, озброївшись записами, які містили повну інформацію про те, як на законних підставах створювалася гемблінгова імперія боса. Цей крок здивував і вразив владу – так само як і той факт, що колишній детектив поліції Вегаса працював на Волтерса як глава служби безпеки. «У них була одна з найбільших юридичних фірм в місті, – говорить Браян Рутледж, заступник прокурора округу Кларк. – Все було ретельно організовано, щоб відповідати всім вимогам регуляторного законодавства в сфері гемблінгу».

Але навіть найвеличніший гемблер всіх часів не завжди перемагає. Адже в світі професійного спортивного беттинга гравці-хайроллери повинні вигравати не менше ніж 52% своїх ставок на дистанції, щоб виправдати вкладення. Будь-які додаткові виграші вже є чистим прибутком – а коли сотні тисяч доларів поставлені в кожній грі, цей прибуток буде ох який великий.

«Звичайний хлопець з вулиці міг би розчаруватися, якби дізнався фактичний відсоток виграшу, – говорить ще один його колишній підлеглий Девід Малінскі про послідовний, але, здавалося б, скромний успіх Волтерса в битві з букмекерськими лініями. – Що люди не розуміють, так це те, що різниця між виграшем в 53% і 55% ставок подібна плаванню по Атлантичному океану».

Волтерс якраз стабільно має «зверху» ці так потрібні 2% – а іноді і набагато більше. Він розповідав раніше, що йому довелося пережити за свою кар’єру гравця тільки один повністю програшний спортивний сезон – ще в 39 років. Розслідування американської влади 1985-го року проти Computer Group показало, що синдикат гемблерів виграв сенсаційні дистанційні 60.3% своїх ставок за один тільки сезон студентського футболу. Як повідомили джерела ESPN, Волтерс постійно виграє 58% ставок в тиждень.

Але самому Біллі спортивний беттинг, здається, вже набрид. «Відверто кажучи, можливо, це мій останній рік», – говорить він.

Джерела повідомляють, що діяльність Волтерса останніми роками стала активнішою в офшорних БК з Європи, а також на азіатському ринку, який стрімко розвивається.

Ще один міф про професійний гемблінг полягає в тому, що кожна велика ставка робиться в Лас-Вегасі. Розміщення ставок за межами штату Невада в США переслідується за законом. Як наслідок, наближені до Волтерса люди відмовляються проливати світло на цей аспект його активності. Але декілька джерел підрахували, що лише невелика частина ставок Волтерса дійсно розміщується у букмекерів Лас-Вегаса. Решта, мовляв, робляться або на офшорних гральних сайтах, або – в меншій мірі – через мережу нелегальних букмекерів, багато з яких десятиліттями мають бізнес відносини з Волтерсом.

Джерела повідомляють, що діяльність Волтерса останніми роками стала активнішою в офшорних БК з Європи, а також на азіатському ринку, який стрімко розвивається. У зв’язку з розслідуваннями проти нього Волтерс був тричі звинувачений у відмиванні грошей, але кожен раз звинувачення виявлялися безпідставними. Сьогодні, кажуть джерела, штаб-квартира міжнародної діяльності Волтерса знаходиться за межами Сполучених Штатів. Останнє місце, про яке було відомо, знаходилося в Панамі. А раніше офіси Біллі розташовувалися в Лондоні, на Багамських островах і в Мексиці.

Час від часу він давав мені на зберігання $1-2 млн готівкою без будь-якої розписки. Я ставив ці гроші для нього

Не багатьом вдалося випробувати на собі аспекти впливу особистості Волтерса настільки сильно, як Джону Мастронардо, засудженому гемблеру і молодшому брату одного з найбільших букмекерів країни. Мастронардо, який говорить, що працював на Біллі з 2000-го по 2005-й роки, називає свого колишнього боса генієм. Але він також був свідком і його темної сторони – адже, за словами Джона, «Волтерс може бути хитрим і відкрито підлим».

Мастронардо згадує, що він сам і приблизно 20 підлеглих робили ставки для Волтерса з Філадельфії, перш ніж він переїхав в Лас-Вегас, щоб працювати вже безпосередньо з штаб-квартири Біллі за 25% від виграшу кожної ставки. «Час від часу він давав мені на зберігання $1-2 млн готівкою без будь-якої розписки, – згадує чоловік. – Я ставив ці гроші для нього».

Фото Волтерса в його будинку - велика рідкість. Біллі залишається надзвичайно закритою для публіки людиною

Фото Волтерса в його будинку – велика рідкість. Біллі залишається надзвичайно закритою для публіки людиною

Проводячи прийоми в своєму просторому пляжному будинку в Бока-Ратон, штат Флорида, 60-річний Мастронардо виглядає підтягнутим і засмаглим. Але впродовж найближчих дев’яти місяців після інтерв’ю ESPN він буде знаходитися у федеральній в’язниці. Це ціна того, що минулого року Джон визнав свою причетність до діяльності нелегальних букмекерських кіл. Тим часом як багато колишніх помічників Волтерса бояться відкрито говорити про його бізнес, Мастронардо вважає, що йому нема чого боятися. Розмова про колишню роботу допомагає йому полегшити душевний біль, який він заподіяв своїй сім’ї після більш ніж 15 арештів.

Мастронардо розповідає, що вперше зустрівся з Біллі в 80-ті роки під час турніру з гольфу для гравців-хайроллерів, який проводив Джек Біньон, власник великого казино з Лас-Вегаса. Одна з основних переваг Волтерса, вважає Мастронардо, є чітка спеціалізація того на американських студентських лігах з ігрових видів спорту.

«Геніальний» Біллі може бути безжальною людиною

«Для мене він геній, – продовжує Мастронардо. – Ніхто точно не знає, де він робить ставки, і на які точно суми. Тим більше тепер можна робити ставки в онлайні. Він використовує ринок, як хоче».

Але також були і випадки, які говорили про те, що «геніальний» Біллі може бути безжальною людиною. Мастронардо згадує політ до Лас-Вегаса першим класом з валізою, в якій було понад $200 тис. готівкою для Волтерса. Федеральні агенти зупинили його перш, ніж він зміг залишити галасливий термінал аеропорту, і почали тиснути на нього, щоб він здав владі ці гроші – які, як вони підозрювали, були зароблені незаконно. Мастронарду вдалося відправити повідомлення Волтерсу. Той відповів: «Удачі Джону».

Після декількох годин допиту агенти все ж дозволили йому піти з цією валізою, повною готівки. Але на наступний ранок, після того, як Волтерс отримав свої гроші, він зробив Мастронардо попередження. «Він сказав: «Джонні, ви знаєте правила, вірно? Ці гроші були моїми. Якщо я не отримую гроші, це означає, що я і не отримував гроші. Це означає, що ви на гачку». І він має рацію», – замислюється Мастронадо.

«Біллі дуже, дуже розумний. І він дуже хитрий. Він як боксер, який вам особисто не подобається, але ви не можете не поважати його майстерність як професіонала», – характеризує екс-боса Джон.

Волтерс ж говорить ESPN, що з Джоном він не спілкувався вже 15 років. «Я не пам’ятаю, щоб він перевозив для мене гроші, – розповідає він. – Не пам’ятаю, щоб у нас з ним були якісь відносини. Він був гемблером, хорошим гравцем в гольф і дуже представницьким хлопцем».

Фартовий пан Волтерс

30 років тому, коли ФБР провели рейди проти Computer Group в 16 штатах в рамках розслідування незаконної гемблінг-активності, Волтерс мав реальний шанс загриміти за ґрати. Але король всіх гемблерів був виправданий в суді. Згадуючи ту історію, багато опонентів Біллі вважають, що йому відверто пощастило. Справа була передана Джейні Шумейкер, недосвідченому прокурору без серйозного досвіду розслідування злочинів в гральному бізнесі. До того ж у головного свідка в ніч перед наданням свідчень в суді раптово стався серцевий напад.

Потім Волтерсу пощастило ще більше. Окружний суддя Ллойд Д. Джордж, людина старого гарту, який з крайньою підозрою ставився «до всіх цих спортивних ставок», запросив його на певну зустріч з головним слідчим ФБР по даній справі. Джордж сказав, що зустріч відбудеться тільки в тому випадку, якщо Волтерс не буде повідомляти про це своєму адвокату, Оскару Гудману, який в ті роки прославився захистом відомих представників мафіозних сімей, а потім був обраний мером Лас-Вегаса. Волтерс справді не повідомив Гудмана, повідомивши свого захисника про пропозицію судді вже постфактум. Адвокат був обурений, але спрацював професійно, подавши клопотання про заміну судді через можливий «конфлікт інтересів».

Я ніколи не був інформатором

В результаті Джордж, який вів слухання, взяв самовідвід, був замінений суддею з Пенсільванії, людиною з дуже ліберальними поглядами. В результаті суд присяжних проголосував за винуватість Волтерса по 64-м пунктам звинувачення, але не зміг досягти консенсусу щодо 54-х інших. Це і врятувало від реального терміну. Як згадував пізніше співзасновник Computer Group Айвен Міндлін, саме заміна судді-консерватора, який зробив помилку, вберегла Волтерса від тюремної камери.

Деякі опоненти Біллі підозрюють, що Волтерс сам собі допоміг уникнути неприємностей, надавши слідчим потрібну їм інформацію, пішовши, таким чином, на угоду. Волтерс заперечує звинувачення. «Я ніколи не був інформатором, – говорить він. – Існує велика різниця між тим, коли ти відповідаєш на запитання слідчих, щоб спробувати уникнути проблем, і тим, коли ти є чортовим інформатором. Я поєдную в собі багато речей, але я не дурний. Якби я збирався бути інформатором, запевняю вас, я б уклав таку угоду, по якій мені б ніколи не пред’явили звинувачення в незаконних ставках на спорт».

Волтерс (другий ліворуч) під час одного із слухань на засіданні грального комісії штату Невада

Волтерс (другий ліворуч) під час одного із слухань на засіданні грального комісії штату Невада

Після того, як Гудман з’ясував, що Волтерс щільно спілкувався з правоохоронними органами в ході справи проти Computer Group, їхні шляхи розійшлися. Втім, Біллі говорить, що це він тоді звільнив свого адвоката. Але пізніше ці двоє забули про розбіжності. Коли захисник в 2003-му році зважився на переобрання на пост мера, Волтерс організував для його передвиборного фонду збір коштів під час одного з місцевих турнірів з гольфу, «піднявши» в підсумку для партнера $400 тис.

Спочатку Гудман погодився дати інтерв’ю для цієї статті, але в останній момент все ж передумав. «Це було так давно, – говорить він. – Це як турбувати привида».

Але, як і привида, Волтерса, здається, неможливо «помацати». Навіть багато хто з тих, хто намагався його зламати, демонструють стриману повагу. Після того, як Девід Л. Томпсон – тоді заступник генерального прокурора штату Невада – безуспішно вів чергову справу проти Біллі за звинуваченням у відмиванні грошей на початку минулого десятиліття, він був змушений піти у відставку.

«Фартовий пан Волтерс, – говорить зараз Томпсон про Біллі. – Здається, що все і завжди працює виключно за його вказівкою».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?