Заступник гендира «Металіста» Олександр Бойцан: «Ми знаємо про 4-5 «нечистих» матчів у молодіжному чемпіонаті»

Олександр Веселов

Заступник генерального директора зі спортивної роботи харківського «Металіста» Олександр Бойцан, колишній гендир сімферопольської «Таврії», розповів, що проблема договірних матчів процвітає на рівні молодіжних команд, і навіть докладно описав, яким чином гравці молодіжного складу «Металіста» були втягнуті в махінації подібного роду.

Олександр Бойцан розповів, яким чином організовуються «договірняки»

Олександр Бойцан розповів, яким чином організовуються «договірняки»

«Служба безпеки клубу повідомила нам про те, що молодіжна команда грає матчі з фіксованим результатом. Ігри закінчуються з тим рахунком, який заздалегідь обумовлений. Букмекерські ставки робляться саме на фіксований результат. На сьогоднішній день ми зібрали в районі 11-12 пояснювальних записок від футболістів. Це не означає, що всі ці 12 гравців в чомусь винні. Ми не знаємо ще всіх фактів, всіх тих людей, які до цього причетні. Але прийшов той момент, коли ми все, що зуміли зібрати, передамо в Комітет з етики та чесної гри ФФУ. А вже їм необхідно буде приймати рішення», – сказав Олександр Бойцан в інтерв’ю програмі «Профутбол».

Також заступник генерального директора харківського клубу описав, яким чином здійснювався незаконний вплив на результат того чи іншого матчу:

«Один з колишніх футболістів знайомий з гравцями нашої молодіжної команди. Він дзвонить і пропонує заробити грошей. Коли він отримує згоду, збирає групу людей, повідомляє своїм партнерам про те, що можна заробити грошей, зв’язується з організатором. Потім розповідає, яка буде оплата за це і що потрібно робити. Коли з усіма домовилися, вони онлайн контролюють цю гру в букмекерських конторах. Як тільки надходить сигнал, що контори дають необхідні котирування на результат цього матчу, спеціальна людина одягає манішку і сідає на трибуну. Футболісти розуміють, що це сигнал і починається «гра».

Клубна служба безпеки провела роботу і вийшла на того футболіста, який займався цим питанням. Він дав свідчення, в яких розповів прізвища інших людей. Ми зв’язались з ними і отримали імена нових футболістів. Ось так і йшли поетапно. Наприклад, в одному з матчів вісім гравців знали про договірний характер гри, а троє про це навіть не здогадувались. Скажу тільки одну суму, яку можу назвати. За одну з ігор команд U-19 футболістам було обіцяно 20 тисяч євро за необхідний результат.

Ми знаємо про чотири-п’ять «нечистих» матчів. Коли один з футболістів давав пояснення, він сказав, що перед кожною грою їм дзвонили. Кожна гра молодіжних команд починалася з дзвінка організатора цих справ», – резюмував Бойцан.

Згадаємо, що в одному із інтерв’ю головний редактор програми «Профутбол» Володимир Звєров, який також є членом Комітету з етики та чесної гри ФФУ, зазначав, що за його інформацією, лише навесні у чемпіонаті України U-21 було зіграно біля десяти підозрілих поєдинків.

А нещодавно пройшов матч першості U-21 між «Карпатами» і «Олімпіком», після якого у відомих спеціалістів не залишилось сумнівів, що матч був договірним.

За новинами про випадки корупції в українському та світовому спорті ви можете слідкувати в спеціальній рубриці «Рейтингу Букмекерів».

Прослухати інтерв’ю Олександра Бойцана програмі «Профутбол» можна тут:

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?