Засновник «Рейтингу Букмекерів» Паруйр Шахбазян: в тенісі договірні матчі граються частіше, ніж в інших видах спорту

Рейтинг Букмекерів

Договірних матчів в тенісі безліч, визначити їх не так складно, а побороти корупцію в спорті можливо, але при відповідному бажанні. Засновник «Рейтингу Букмекерів» Паруйр Шахбазян розповів про «дивні» ігри у великому тенісі.

Паруйр Шахбазян: як і з будь-яким іншим видом організованої злочинності з «договірняками» боротися можна

Паруйр Шахбазян: як і з будь-яким іншим видом організованої злочинності з «договірняками» боротися можна

«Договірних матчів у тенісі більше, ніж у будь-якому іншому виді спорту. По-перше, в тенісному матчі можна заздалегідь домовитися навіть не з обома учасниками, а з одним з них. Частіше це фаворит, який здає матч. Адже в такому випадку, коефіцієнт на його поразку вище, і відповідно поставивши на це, можна заробити більше. По-друге, теніс – другий після футболу за популярністю вид спорту, на який роблять ставки. Сукупність цих двох факторів робить теніс найпривабливішим для організаторів договірняків. Очевидно, що у футболі все набагато складніше», – підтверджує експерт інформацію про те, що 65% «договірняків» в спорті припадає на тенісні матчі.

За словами Шахбазяна, існує перевірений метод виявлення договірного матчу букмекерами.

«Визначити «договірняк» на 100 відсотків навряд чи можливо. Але перша ознака – це незвично великі ставки на високі коефіцієнти у матчі. У букмекерів є статистика по попиту на ту чи іншу зустріч/турнір. Якщо обсяг ставок сильно відрізняється від норми, це викликає підозру. Контори обмінюються інформацією. Якщо на один і той же матч «грузять» в декількох конторах, то навряд чи це просто збіг», – говорить він.

У тенісному матчі можна заздалегідь домовитися навіть не з обома учасниками, а з одним з них. Частіше це фаворит, який здає матч.

В інтерв’ю Шахбазян в черговий раз підкреслив, що «Рейтинг Букмекерів», який успішно вирішує суперечки між гравцями і букмекерськими конторами, не працює зі скаргами гравців, якщо стає ясно, що ставка робилася на договірний матч.

«Після того як букмекери відчувають підозрілі ставки, вони блокують рахунки тих, хто проставляє. І нерідко ми отримуємо скарги від гравців, які сподіваються через нас вибити з контори гроші за ті самі договірняки. Ми закриваємо такі скарги як безпідставні, оскільки між нами і букмекерами є домовленість про те, що ми не даємо хід скаргам по «договірнякам». Але, звичайно, список скарг ми зберігаємо, і по них можна з досить високою ймовірністю визначити дивні матчі. Наприклад, ще до Australian Open ми склали список «договірних матчів» – набралося вісім за рік з гаком», – розповів засновник «Рейтингу Букмекерів».

Як і з будь-яким іншим видом організованої злочинності з «договірняками» боротися можна. Має бути зацікавленість у тих, хто хоче покласти цьому край.

Нарешті, експерт висловив думку, що можливість успішної боротьби з маніпулюванням результатами в спорті є, але для цього потрібна координація зусиль і відповідне бажання.

«Як і з будь-яким іншим видом організованої злочинності з «договірняками» боротися можна. Потрібні прослушки, показання букмекерів, свідків … Але головне – має бути зацікавленість у тих, хто хоче покласти цьому край. І у букмекерів, і у федерацій відповідних видів спорту, і в уряду», – наводить слова Шахбазяна видання «Спортфакт».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?