Законопроект Гройсмана про ігорний бізнес відправили на доопрацювання

Гончар Тарас

Головне науково-експертне управління підготувало висновок на проект Закону «Про детінізацію ринку азартних ігор та забезпечення доходами бюджету з метою виконання соціальних зобов‘язань», який ініціював прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Законопроект Гройсмана рекомендують направити на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій

«Насамперед, слід звернути увагу на те, що у тексті проекту немає положень, які безпосередньо пов‘язані «з забезпеченням бюджету доходами з метою виконання соціальних зобов‘язань», про що декларується у його назві. У зв‘язку з цим пропонуємо уточнити назву проекту на «Про господарську діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні» або на «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор в Україні», які, на нашу думку, точніше визначають предмет закону», — йдеться в документі.

На думку керівника головного науково-експертного управління, певного доопрацювання вимагає термінологічний апарат проекту. Невиправданим і недоцільним вбачається включення до законопроекту великого за обсягом переліку термінів, що вживаються у ньому, який налічує аж 67 визначень.

Окрім того, певні зауваження викликає структура проекту. Насамперед те, що до складу розділу Х проекту включена 1 стаття, а до розділу ХІ – 2 статті, що не відповідає загальним вимогам правил законодавчої техніки.

За словами управління, вимога щодо допуску на конкурс, згідно з якою претендент на отримання статусу оператора лотерей повинен мати досвід з провадження відповідної діяльності впродовж не менше 3 років, унеможливить участь у конкурсі новоутворених юридичних осіб, що також не може бути визнано виправданим

За результатами розгляду у першому читанні законопроект рекомендують направити на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Нагадаємо, що бюджет України недорахувався $370 млн від гемблінгу за два роки.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?