Які дані необхідні для успішних ставок на НБА?

Рейтинг Букмекерів

Якщо ви добре розумієтеся в баскетболі, і зокрема в матчах НБА, цей матеріал для вас. Експерти БК Pinnacle розповіли, як складати прогнози на ігри Національної баскетбольної асоціації з високим ступенем точності і які вихідні дані вам в першу чергу потрібні для цього.

pinn3523

Які дані необхідні для успішних ставок на НБА?

Складання успішних прогнозів на будь-який вид спорту – процес досить копіткий і трудомісткий, і баскетбольні матчі НБА тут не виняток. Зрозуміло, що існує безліч факторів, у тому числі і випадкових, що впливають на результат тієї чи іншої гри, які передбачити заздалегідь просто неможливо. Та й букмекерські компанії пропонують широкий вибір ринків, в яких часом складно орієнтуватися.

А тим часом баскетбол в силу своєї простоти в правилах, краси самої гри і поширеності по всьому світу швидко набирає популярність серед беттерів. Багатьох цікавить питання, яку ж стратегію вибрати при складанні прогнозів на баскетбольні матчі НБА для отримання стабільного прибутку в ставках.

Серед численних ринків, доступних гравцеві для укладення парі на НБА, найбільш популярними серед вітчизняних беттерів є манілайни (або перемога-нічия-поразка), фори і тотали (в тому числі і індивідуальні); менше поширені аутрайти та сезонні ринки. У кожного з них є свої особливості, і, знаючи їх, хороший прогнозист спроможний досягати успіху в ставках на тривалій дистанції.

Істотний вплив на результати ігор НБА вносять травми і заміни. Щільний графік календаря і величезна кількість матчів (тільки в регулярному сезоні по 82 у кожної з команд, плюс поєдинки плей-оф) мають прямий вплив на склади і розстановки гравців, що в підсумку позначається на шансах на перемогу або поразку. Не забудемо, що і самі матчі в НБА тривають в цілому на 8 хвилин більше, ніж в європейському баскетболі (за океаном кожна чверть має тривалість 12 хвилин).

Як і в інших видах спорту і турнірах, в НБА на фініші сезону нерідко можна спостерігати картину, коли клуби, які втратили надію на вихід в плей-оф, починають елементарно «зливати» матчі, і цей фактор, зрозуміло, теж треба враховувати при складанні прогнозів . Ще однією особливістю турніру є бажання деяких команд посісти підсумкове максимально низьке місце в турнірній таблиці. Це обумовлено правилами Національної баскетбольної асоціації: чим гірше виступив клуб за підсумками сезону, тим вище його місце в черзі на драфті при виборі найбільш талановитого гравця з студентської ліги.

Основні дані для складання прогнозів

Отже, які ж основні показники слід в першу чергу брати до уваги для успішного прогнозування ігор НБА? Для новачків можемо порадити спочатку відстежувати статистику перемог і поразок клубу, його поточну форму (іншими словами, результати останніх матчів), а також результати зустрічей з конкретним суперником.

На наступному, більш професійному рівні складання прогнозів беттерам необхідно враховувати статистику окремих баскетболістів, оскільки вплив одного гравця-лідера на підсумкові результати матчів в цьому виді спорту набагато вагоміші, ніж, наприклад, у футболі чи хокеї. Враховувати тут треба:

  • набрані очки;
  • результативні передачі;
  • підбори (як в нападі, так і в захисті);
  • перехоплення;
  • блокшоти;
  • втрати м’яча;
  • кількість і відсоток реалізації кидків в матчі, в тому числі і триочкових.

Все це, так би мовити, основні показники команд і гравців. Вони, зрозуміло, повинні братися до уваги при укладанні парі на матчі НБА. Однак для дійсно успішного прогнозування найбільш просунуті беттери враховують і низку інших статистичних даних. Розглянемо кожен з цих важливих показників детальніше.

Зведений ігровий показник

Зведений ігровий показник (FIC) – це сукупна числова характеристика, що враховує всі статистичні дані того чи іншого баскетболіста і дозволяє оцінити його рівень. Розраховується він за складною формулою, причому для 40-хвилинного матчу вона буде дещо іншою.

Успішному беттеру, можливо, не обов’язково знати саму формулу, досить мати чітке уявлення про показники, на основі якого вона розраховується. Ефективність FIC доводить, що самі тренери НБА використовують його при визначенні складу і тактичних побудов на конкретний матч.

Специфіка статистики триочкових кидків

Якщо взяти до уваги факт, що за останні 40 років кількість триочкових кидків в матчах НБА зросла майже на 30%, стає очевидним, що кидки «з-за дуги» набувають все більшої популярності в північноамериканському баскетболі. Практично кожен універсальний гравець в даний час має в своєму технічному арсеналі поставлений триочковий кидок. При цьому провідні клуби НБА мають набагато кращі показники по результативним кидкам «з-за дуги», ніж їхні суперники з нижньої частини турнірної таблиці.

Особливо важливим цей показник є при ставках на тотали. Очевидно, що матчі команд з найбільшим відсотком реалізації триочкових з набагато більшим ступенем імовірності завершаться з великим рахунком. З іншого боку, беттерам для точного прогнозування в нагоді може стати і статистика команд зі слабкою обороною при кидках «з-за дуги» в їх кошик.

Так, в сезоні-2017/18 чемпіоном НБА став клуб «Голден Стейт Ворріорс», який має найвищий відсоток реалізації триочкових кидків серед усіх команд – 38,3%. У той же час «Фенікс Санз», явний аутсайдер сезону, мав найнижчий такий показник – всього 33,4%. Цей приклад показує, наскільки велике значення мають триочкові кидки в баскетбольних матчах за океаном.

Показник втрати м’яча

Баскетболіст може поступитися м’ячем супернику за низкою причин: невдалий пас, фол, заступ за межі майданчика, пробіжка, завершення командного часу володіння м’ячем або перехоплення. Однак тут варто враховувати той факт, що найкращі гравці НБА, такі наприклад, як Леброн Джеймс або Рассел Вестбрук, мають досить високі показники втрат якраз через те, що частіше за інших володіють м’ячем.

Зрозуміло, що кожна команда прагне грати на свого лідера, проводячи через нього більшість атак. Але ж і теорію вірогідності не відміниш: чим частіше гравець отримує м’яч, тим вищий відсоток його втрати, навіть не зважаючи на високу техніку провідних баскетболістів.

Фактор темпу

Ще одним важливим показником, який використовується для оцінки ефективності атаки і захисту конкретної команди, є так званий фактор темпу. Він допомагає визначити володіння м’ячем, що демонструється командою під час гри. При цьому його максимальний і мінімальний показники не настільки важливі, головне, що команда робить, володіючи м’ячем.

Той же клуб «Голден Стейт Ворріорс» був за цим показником п’ятим в минулому, чемпіонському сезоні, і тільки одинадцятим в нинішньому, проте незмінно мав кращу ефективність нападу серед усіх команд НБА. Таким чином, його гравці, маючи менший час на володіння м’ячем у порівнянні з низкою суперників, змогли набагато більш ефективно його використовувати.
Що ще взяти до уваги в ставках на НБА?

Новини зі стану команд і прогнози з інтернету

Досвідчені беттери радять при складанні прогнозів на матчі НБА бути в курсі новин, що приходять зі стану команд-суперників. Їх можна почерпнути з офіційних інтернет-ресурсів клубів або ж з інформаційних сайтів. Володіючи інформацією про травму, отриману на тренуванні одним з гравців або, наприклад, його хвороби і пропуску чергової гри з цієї причини, ви можете більш точно спрогнозувати підсумковий результат конкретного матчу з урахуванням мінливих складів команд.

Поживою для аналізу майбутнього матчу НБА з метою зробити ставку, особливо для новачків, можуть послужити і розгорнуті прогнози досвідчених користувачів, які добре розуміються в аспектах гри і в зазначених нами показниках. Зрозуміло, що значну частину таких прогнозів складають дилетанти, які бажають просто заробити грошей на вашій наївності і довірливості. Однак зустрічаються і сайти або сторінки в соцмережах, автори яких дають дійсно надійні і обґрунтовані прогнози на матчі НБА. До їхньої думки варто як мінімум прислухатися, а можливо, і скористатися порадою в окремих випадках. Бажано, щоб такий прогнозист викладав і купони власних парі на ці ігри; при цьому краще перевірити статистику успішності його прогнозів за оригінальними номерами купонів, звертаючи увагу на час ставки.

Перевага домашнього майданчика

Як і в інших ігрових видах спорту, в баскетболі цілком доречна приказка «вдома і стіни допомагають». Шалена підтримка власних уболівальників часом відіграє вирішальну роль для домашньої команди в матчах НБА, і в деяких випадках лише завдяки цьому аутсайдер здатний здолати фаворита.

З чого складається фактор успіху команди господарів? По-перше, підтримка та перфоманс з боку трибун можуть, з одного боку, змусити виступати кожного гравця команди з максимальною самовіддачею, а з іншого, вселити в суперників почуття невпевненості і змусити їх помилятися (таке нерідко можна бачити, наприклад, при виконанні штрафних кидків). По-друге, гравці домашнього клубу наперед знають кожен квадратний метр власного майданчика, що може допомогти їм як при організації атак, так і при обороні. Нарешті, вважається, що гравці команди гостей апріорі повинні бути більш втомленими через переїзд або переліт, хоча цю обставину ніяк не можна назвати вирішальною.

У той же час тривала серія домашніх або виїзних ігор (а вони впродовж регулярного сезону НБА не рідкість) можуть прямо впливати, відповідно на позитивні або негативні наслідки ігор для команди. Справді, важко уявити, що баскетболісти навіть провідних команд здатні перебувати в гарному тонусі, проводячи, скажімо, четвертий або п’ятий матч поспіль в гостях.

Фактор втоми

Щільний графік календаря в регулярному сезоні НБА (часом гравці змушені проводити кілька матчів поспіль щодня) веде до накопичення втоми, особливо у тих баскетболістів, які проводять на майданчику максимальну кількість ігрового часу. Неважко здогадатися, що мова йде в першу чергу про лідерів команд.

Фактор втоми також слід враховувати при складанні прогнозів. Очевидно, що в останніх матчах серії з п’яти-шести ігор практично без пауз результативність навіть найбільш забивних гравців знизиться, а у захисників впаде ефективність оборонних дій.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?
Сайт «» не підтверджена,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт