Як заміни впливають на зміну коефіцієнтів у ставках у режимі Live?

Рейтинг Букмекерів

Ні для кого не секрет, що футбольні зірки, такі як Ліонель Мессі і Кріштіану Роналду, і їх присутність, або відсутність на полі, має великий вплив на ринок ставок. Але що на рахунок замін гравців протягом матчу? The Pulse досліджує, як кількісні дані про заміни можуть забезпечити вам перевагу у лайв-ставках.

 Вплив замін на лайв-коеффіціенти


Вплив замін на лайв-коеффіціенти

Ідея про те, що футболіст з лавки може змінити гру, широко відома. Але які саме футболісти можуть чинити на гру більший вплив, ніж це відображають коефіцієнти у лайві? І які ще життєво важливі зміни, які ми повинні враховувати у лайв-беттінгу, можуть надавати заміни?

Дослідження показали, що втома впродож гри призводить до зниження дистанції, яку пробігають гравці, до зменшення рішучих дій, до зменшення кількості забігів у матчі, збільшення часу, який потрібен для відновлення після забігу, і погіршення загальних технічних і тактичних характеристик.

Однак, не так добре вивчена різниця між гравцями стартового складу та тих, які виходять на заміну. Наприклад, один дослідницький проект припустив, що кількість забігів гравців, які вийшли на заміну, насправді, більша, ніж у тих, хто відіграв усі 90 хвилин. Ця теорія додає вагу до важливості замін, та їх впливу на результат матчу.

Для чого проводяться заміни?

Першим кроком до розуміння того, як заміни можуть впливати на лайв-ставки, є вивчення причин, за якими проводяться заміни. Можливо, тренер хоче, щоб його команда забила ще один гол? Або він намагається посилити свої оборонні редути? Може, він змушений зробити заміну внаслідок травми, або перебудовує гру команди через червону картку у матчі? І як все це впливає на коефіцієнти у матчі?

Ви можете отримати перевагу, прорахувавши наміри тренера до того, як це зробить букмекер. Причини замін не завжди до кінця зрозумілі. Не всі заміни так само очевидні, як, наприклад, зняти захисника і випустити форварда – значить посилити атакувальну міць.

Тренерські рішення можуть бути куди тонші. Заміна нападника не завжди означає прагнення піти в оборону. Це може дозволити гравцям центру поля виконувати більше атакувальних функції, або дати можливість захиснику грати роль вінгера.

Іншими прикладами може бути введення у гру опорного півзахисника з метою дати можливість іншим гравцям розташовуватися вище, або пересунути крайнього захисника на позицію вінгера. Були випадки, коли тренери випускали високих центральних захисників, щоб ті боролися на другому поверсі у чужій штрафній. Розуміючи сильні сторони футболістів на різних ділянках поля, гравець може передбачати заміни і робити відповідні ставки.

Вплив замін на побудову гри може бути куди більш важливим, ніж заміна персоналій. Чудовим прикладом цього може служити півфінал Ліги Чемпіонів 2004-го року «Челсі» – «Монако». За рахунку 1:1, маючи на одного гравця більше, тренер «Челсі» Клаудіо Раньєрі зробив дві фатальні заміни у спробі виграти матч.

Забивний форвард Джиммі Флойд Хассельбейнк вийшов на поле замість правого захисника Маріо Мельхіот, а через сім хвилин на полі з’явився центральний захисник Роберт Хут, який вийшов замість центрального хавбека Скотта Паркера. Результатом цих замін став хаос у командній побудові «Челсі». У них на полі перебувало три класичних центральних дефа, три центральних півзахисника і три форварда. Один з півзахисників і один з форвардів утворювали проломи на флангах.

Кожен, хто спостерігав, став свідком мук «Челсі», коли троє їхніх футболістів намагалися пристосуватися до гри на неприродних для них позиціях. Результатом тих замін стало непереборна перевага «Монако» у вигляді рахунку 3-1. Це був останній цвях у домовину Раньєрі, і легкі гроші для тих, хто зрозумів його помилку.

Самі Хедіра робить істотній вплив на гру "Реала"

Самі Хедіра робить істотній вплив на гру “Реала”

Самі Хедіра – результативна заміна?

Природно, не всі заміни призводять до рівноцінного результату. Тому життєво важливо вирахувати, які футболісти позитивно впливають на гру, які з них найменш ефективні, і як все це впливає на лайв-ставки. Для прикладу розглянемо гравця німецької збірної Самі Хедіра. Як ви розцінюєте його користь як гравця, що виходить на заміну?

27 січня мадридський Реал був безумовним фаворитом у домашній грі проти «Хетафе», проте на перерву команди пішли за рахунку 0-0. Жозе Моуріньо приймає рішення замінити Рауля Альбіоля на Самі Хедіра, і матч закінчується з рахунком 4-0 на користь «галактікос».

Наскільки важливим був вихід на поле Самі Хедіра? Як часто відбуваються такі заміни, які значно впливають на гру, при цьому залишаються непоміченими у лайв-коефіцієнтах?

Відмінною ідеєю є створення свого власного списку «супер-замін», який зробити дуже просто. Взявши за приклад Самі Хедіра, ми можемо точно також вивчити будь-якого гравця і його вплив на те, як грає команда до і після його появи на полі.

Починаючи з 2011-го року, Хедіра виходив на поле з лавки 12 разів, відігравши у цілому 301 хвилину. Після його виходів на поле, «вершкові» забили 17 м’ячів і пропустили всього 2. До його появи «Реал» Мадрид забив 29 і пропустив 17 за 779 хвилин. З цього можна зробити висновок, що Хедіра не тільки посилює захист Реала, але і покращує показник середньої результативності за хвилину часу, без нього Реалу потрібно 28.9 хвилин на гол, а з ним 17.7 хвилин. Непоганий показник для того, хто є номінальним опорним півзахисником.

Також Хедіра відзначився єдиним голом за ці 12 виходів на поле з лавки. Це означає, що його появи на полі було легко не помітити, і навряд чи вони вплинули на коефіцієнти у лайві. Уявіть, як багато гравців до прикладу Самі Хедіра, чия появи або відсутність на полі мають величезний вплив на лайв-ринки.

Помічаємо «супер-заміни» для лайв-ставок

Кріштіану Роналду, Ліонель Мессі, Гарет Бейл, виходячи на поле з лавки, будуть чудовим підмогою, якщо тренер вирішить виграти гру. Однак, якщо ви сподіваєтеся, що вони змінять коефіцієнти на вашу користь, ви помиляєтеся.

Загальне правило полягає у тому, що якщо суперзірка виходить на поле з лавки, букмекери вже врахували його потенційний вплив на гру в своїх коефіцієнтах. Наступного разу, коли хто-небудь з перерахованих вище футболістів буде сидіти на лавці (не маючи при цьому проблем зі здоров’ям), зверніть увагу на те, як змінюватиметься коефіцієнти у лайві під час їхнього виходу на поле.

Гало-ефект (результат впливу загального враження про що-небудь (явища, людини, речей) на сприйняття його приватних особливостей) пояснює, чому у людей складається спотворена думка, яка спирається на їх інтуїтивні судження. Відносно ролі замін, це проявляється в переоцінці футболістів, які забили драматичні або пам’ятні голи, вийшовши на заміну (наприклад, Адам Ле Фондрена), проте статистика показує, що їх загальний внесок після виходу на заміну не є суттєвим, або ж вибірка дуже мала для того, щоб робити загальні висновки.

Звичайно ж, заміни залежать від ще однієї невід’ємної частини футболу – червоної картки. Видалення з поля надає драматичний вплив на результат гри, але що на рахунок його вплив на лайв-ставки? Про це поговоримо у випуску The Pulse наступного місяця.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?