Як правильно розміщувати безкоштовні ставки?

Рейтинг Букмекерів

Твердження, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, можна застосовувати у всіх галузях і переслідує нас повсюдно. Для шанувальників ставок на спорт цю теза можна приводити в тих випадках, коли букмекерські контори пропонують клієнтам скористатися популярним видом заохочення – безкоштовною ставкою. Експерти БК Pinnacle розповідають, як правильно розпоряджатися безкоштовною ставкою і чи можна отримати вигоду з такого бонусу.

pinnacle-1

Як правильно розміщувати безкоштовні ставки?

Переважна більшість аналітиків, які спеціалізуються в букмекерській сфері, зазначають, що безкоштовна ставка є ні чим іншим, як маркетинговим прийомом букмекерських контор для розширення клієнтської бази. Самі по собі фрібети не представляють жодної цінності для гравців, а лише служать певною приманкою. Але є і протилежні випадки, коли безкоштовна ставка в дійсності може принести гравцеві прибуток.

Незважаючи на те, що більшість пропозицій безкоштовних ставок можуть здатися досить вигідними і привабливими, математичний аналіз методів їх застосування свідчить про протилежне. З іншого боку, якщо клієнт букмекерської контори вирішив скористатися пропозицією щодо нарахуванню фрібета, то він отримує додатковий стартовий капітал, тим самим не ризикуючи або менше ризикуючи власними коштами.

Як правильно застосовувати фрібет?

Якщо ви зважилися взяти бонус від букмекерської контори у вигляді безкоштовної ставки, то ретельно проаналізуйте умови її нарахування і процедуру відігравання. Вибирати слід ту пропозицію, яка не буде обтяжувати вас депозитом за нарахування фрібета, а будь-який виграш по безкоштовній ставці повинен бути доступний для конвертації в реальні гроші – виведення будь-яким зручним способом. Яку стратегію краще застосувати для гри з фрібетом? У наведеному нижче графіку представлені показники очікуваного доходу клієнта БК на прикладі укладення парі з різними котируваннями. У цьому графіку вказані справжні коефіцієнти, з яких виключена букмекерська маржа.

Графік наочно ілюструє, що величина очікуваного доходу буде синхронно збільшуватися разом зі збільшенням котирувань. Якщо величина фрібета становить 100 доларів, а гравець робив ставки з коефіцієнтом 2,00, то виграш на нього чекатиме в половині випадків – 50%. Розмір доходу від однієї виграшної ставки складе 100 доларів, або 50 доларів чистого прибутку. У разі якщо клієнт БК розміщував ставки з котируванням 5,00, лише в 20 відсотках випадках його ставки зіграли б, а в 80 виявилися програшними. При цьому сума виплати по одній переможній ставці з коефіцієнтом 5,00 склала б 400 доларів, а сума очікуваного прибутку в даному випадку буде рівнятися 80 доларам, або 80 відсоткам.

В даному випадку, як уже згадувалося, представлені приклади з коефіцієнтами без комісії букмекерських контор. Але кожне котирування в БК включає в себе і маржу, а її розмір для кожного результату може бути різним. В такому випадку виникає необхідність розглянути очікуваний прибуток при грі з коефіцієнтами, в яких присутня різна маржа.

В наступній діаграмі представлені чотири розміри очікуваних доходів у випадках з різною концепцією закладання маржі в коефіцієнти букмекерської контори:

маржа розміром 3 відсотки на двосторонньому ринку (по 1,5 відсотка на кожен ринок),

пропорційний метод застосування маржі. Наприклад, 70% маржі для коефіцієнта з 70відсотковою ймовірністю,

обернено пропорційний метод застосування маржі. Наприклад, 30% маржі для коефіцієнта з 70відсотковою ймовірністю,

класична маржа, коли 3 відсотки закладається в аутсайдера.

Якщо грати за коефіцієнтами, на які маржа накладається пропорційно, то очікуваний прибуток буде збільшуватися синхронно з котируваннями. В даному випадку з точки зору відповідної стратегії краще грати за найвищими котируванням.

У прикладі з розподілом комісії БК (маржі) на користь аутсайдера, очікуваний прибуток буде зменшуватися до певного моменту, коли котирування не почнуть підніматися. Також це можна помітити в графіках при пропорційному і обернено пропорційному закладанні маржі. У найгіршому випадку, коли вся маржа буде йти в коефіцієнти на аутсайдерів, кращою стратегією для ставок стане гра фрібетом за коефіцієнтом від 5,88. Такий підхід дозволить збільшити очікуваний прибуток на 68%.

Як правильно розуміти умови відігравання безкоштовної ставки

Щоб максимально знизити цінність безкоштовної ставки, букмекерські контори обкладають їх спеціальними умовами по відіграванню. Цей спосіб знизити ціну фрібета та знизити шанси гравця на отримання прибутку є найпоширенішим.

Розглянемо приклад безкоштовної ставки, коли гравець отримав 100 доларів від БК. Щоб перевести фрібет в реальні гроші і вивести їх з рахунку, гравець повинен зробити одну або кілька виграшних ставок. Припустимо, що після першої ставки клієнт БК виграв 90 доларів, а вивести хоча б частину з чистого виграшу можна лише після того, як він їх проставить.

Вищеописані дослідження показали, що найбільш відповідною стратегією для укладення безкоштовних парі стане гра за найвищими коефіцієнтами. Як же бути в ситуації, коли фрібет потрібно відіграти? Якщо зробити акцент на максимально високому очікуваному прибутку, тоді найкращим підходом стане гра на ставках з найбільш справедливими котируваннями. Якщо ж з коефіцієнтами, які формувалися на основі ефекту упередженості оцінки сил фаворита і аутсайдера, потрібно укладати парі за найнижчим котируванням.

В наступній діаграмі представлені показники очікуваної цінності фрібета розміром 100 доларів у випадках зі ставками за різними котируваннями, які були обрані для безкоштовної ставки, і котируванням для подальшого відігравання бонусних грошей. Якщо взяти до уваги, що у всіх коефіцієнтах була маржа в 3%, то найвищий очікуваний прибуток з фрібета на 100 доларів складе 75,80 доларів.

Нерідко можна зустріти менш демократичні умови по відігравання безкоштовної ставки. Досить часто букмекерські контори накладають обмеження на коефіцієнти під час відігравання фрібета. Наприклад, мінімальне котирування кожної ставки повинне становити від 1,50. Крім того, в окремих випадках безкоштовну ставку потрібно проставити не один, а кілька разів.

Дисперсія в теорії безкоштовних ставок

Підвищення очікуваної цінності фрібета до максимальних розмірів обов’язково спричинить за собою підвищення дисперсії. Наприклад, при максимальному збільшенні цінності безкоштовної ставки номіналом 100 доларів для наведеного вище прикладу фрібет потрібно розміщувати при досягненні котирування 8,0. Реальна ймовірність таких коефіцієнтів складає всього 11 відсотків.

Нескладно підрахувати, що в 89% випадках такий фрібет не принесе клієнтові букмекерської контори жодних дивідендів, і лише в 11% випадках гравець отримає прибуток у розмірі 700 доларів. В такому випадку дуже перспективним видається підхід, при якому гравець очікує отримати з безкоштовної ставки хоча б мінімальний профіт (виграш) із застосуванням стратегії гри на низьких коефіцієнтах. З огляду на те, що ставка носить одноразовий характер, ця теорія має право на життя.

Які перспективи безкоштовних ставок

У 1979 році була вперше розкрита теорія перспектив. Її можна застосувати в умовах сучасної тенденції залучення клієнтів в букмекерські контори шляхом надання гравцям безкоштовних ставок по найнижчим котируванням. В теорії Тверскі і Канемана було чітко показано, що більшість людей намагаються обходити стороною необґрунтовані грошові ризики. Як приклад розглянемо ситуацію, в якій гравцеві пропонують гарантовану виплату в 3 тис. доларів і варіант з виплатою 4 тис. доларів, але з 80-відсотковою ймовірністю з очікуваною цінністю в 3200 доларів. В результаті опитування більшість респондентів віддали перевагу гарантії 3 тис. доларів.

Якщо брати до уваги той аспект, що прибуток з фрібета можна отримати лише з певною ймовірністю, то можна припустити, що гравці будуть віддавати перевагу методиці гри за низькими коефіцієнтами для зниження ризику програшу. Таким гравцям важливо зрозуміти, що вони надають дуже велике значення визначеності.

У той же час у нас виходить пояснення того, чому гравці не готові йти на ризики. Виходить, що, стоячи перед вибором – програти 3 тис. доларів або програти банк розміром 4 тис. доларів з ймовірністю 80% (очікувана цінність 3200 доларів), більша частина гравців віддасть перевагу чистому програшу в 3 тис. доларів.

Висновок

Фрібети один з головних маркетингових інструментів букмекерських контор для збільшення ігрової аудиторії. Безкоштовні ставки підштовхують гравця укладати парі в більшості випадків за високими коефіцієнтами і з великою маржею. У випадку, якби більшість гравців правильно розуміли раціональні принципи застосування безкоштовних ставок і регулярно отримували з них прибуток, це привело б до повної ліквідації бонусних програм БК.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?
Сайт «» не підтверджена,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт