Введення у ставки на Dota 2: як вибрати ставку, де ставити та інше

Рейтинг Букмекерів

Вступна стаття про ставки на Dota 2 буде корисна гравцям, які хочуть робити ставки на кіберспорт, але поки тільки краєм вуха чули про те, що це і з чим його їдять. Аналітик «Рейтингу Букмекерів» в області кіберспорту Андрій Ільїнський розповідає коротко про історію Dota 2, про букмекерські контори і кіберспортивних букмекерів, які приймають на це ставки, а також про те, на що в першу чергу слід орієнтуватися, роблячи прогноз на Dota 2.

Dota 2 все набирає популярність у гравців на ставках

Dota 2 все набирає популярність у гравців на ставках

Dota 2 – одна з найпопулярніших кіберспортивних дисциплін. Щороку її розробник і видавець, компанія Valve, проводить турнір The International, на який запрошуються найсильніші команди з усього світу. Призовий фонд останнього The International склав $10,931,000. Ця сума в рази перевищує призові дрібних змагань у «реальному» спорті. Сьогодні стандартний призовий фонд турніру у Dota 2 становить $200,000. На трансляціях кожен день збирається більше 200,000 чоловік. У багатьох країнах великі змагання транслюються по місцевих телеканалах. Наприклад, у 2013 році шведський розважальний канал TV-6 спільно з DreamHack TV оголосив про трансляцію турніру The International 3. У Китаї на національних телеканалах (CCTV) у новинних стрічках часто говорять прo Dota 2. Трансляції змагань на національному телебаченні Китаю збирають мільйони телеглядачів.

Останнім часом комп’ютерні ігри отримують визнання у всьому світі. Корейська асоціація електронних видів спорту (KeSPA) 27 січня 2015 на конференції у Сеулі успішно просунула кіберспорт до лав спортивних олімпійських дисциплін другого рівня. Рішення про визнання кіберспорту олімпійською дисципліною було прийнято Корейським Олімпійським Комітетом. На даний момент залишається невідомим, йде мова про конкретні ігри або під це рішення потрапляють всі загальноприйняті киберспортивні дисципліни. Варто нагадати, що для остаточного визнання дисципліни олімпійським видом спорту, необхідно отримати категорію першого рівня. Так що поява кіберспортивних дисциплін на Олімпійських Іграх 2020 цілком можлива.

Коротка історія Dota 2 і ставок на Dota 2

Основу для зростання популярності Dota 2 перейняла у свого попередника – Dota. Перша карта Dota з’явилася у 2003 році. Але найпопулярнішою з них стала Dota Allstars, розробкою якої займається IceFrog з 2005 року. Інтерес у спільноти карта Dota Allstars викликала через популярність самої стратегії Warcraft. Йшов час, IceFrog додавав нові версії карти, в яких з’являлися нові герої, змінювався ігровий процес. Але двигун гри з кожним роком застарівав, і спільнота просило компанію-розробника Warcraft Blizzard зробити рімейк їх улюбленої гри. Blizzard довгий час не робив жодних офіційних заяв з приводу підтримки Dota, і гру помітили у компанії Valve.

13 жовтня 2010 IceFrog та Valve анонсували вихід нової гри – Dota 2. 15 серпня 2011 був опублікований офіційний трейлер гри. Через пару днів почався прийом заявок на закрите бета-тестування проекту. Два роки гра була у закритому бета-тесті, і тільки 9 липня 2013 відбувся її офіційний реліз.

«Якщо говорити про те, в якій конторі робити ставки, то я б рекомендував Pinnacle Sports, а серед вітчизняних букмекерів – Parimatch.com.»

Історія ставок на Dota 2 починається з релізу гри, який стався на GamesCom 2011 у Кельні, що проходив з 17 по 21 серпня 2011 року. Букмекерська компанія Pinnacle Sports з самого початку помітила величезний потенціал цієї гри і дала лінію на перший же турнір з нею – The International 1. Варто відзначити, що до цього у лінії у PinacleSports можна було знайти ставки на StarCraft II та фінали великих турнірів по Counter- Strike 1.6. Інтерес до Dota2 все зростав, причому як у простих глядачів, так і у інвесторів. Число турнірів значно збільшилось за минулі пару років, що призвело до припливу нових гравців і збільшення обсягу ставок. У грудні 2014 року Pinnacle Sports оголосив, що загальна кількість ставок на кіберспорт за всю історію перевищила один мільйон. У даний час у тих, хто робить ставки на Dota 2, є багатий вибір подій і присутня широка лінія на вибір.

На що дають ставити у матчах Dota 2?

Турнірні матчі у Dota 2 проходять у наступних форматах:

 • Best-of-1 (до перемоги однієї з команд в одному раунді);
 • Best-of-2 (грається два раунди, при яких можлива нічия, або перемога однієї з команд);
 • Best-of-3 (до перемоги однієї з команд у двох раундах);
 • Best-of-5 (до перемоги однієї з команд у трьох раундах).

У класичних букмекерських конторах дають наступну лінію ставок на Dota 2:

 • ставка на перемогу: тут все ясно, ставимо на одну команду з двох;
 • ставка на перемогу в раунді: ставка робиться на один з раундів;
 • азіатські гандикапи.

У кіберспортивних букмекерських конторах вибір наступний (крім основних ринків):

 • ставка на “Першу кров (FirstBlood)”: яка з команд першою вб’є гравця суперника;
 • ставка на “Willtakefirst 10 kills”: яка з команд першою зробить десять вбивств;
 • ставка на “Перший Рошан (FirstRoshan)”: яка з команд першою вб’є Рошана (Roshan). Рошан – найсильніший нейтральний монстр у Dota 2. Після смерті з Рошана завжди випадає “Aegis of the Immortal”, який на п’ять хвилин дає власнику додаткове життя;
 • ставка на “Тривалість раунду”: ставка на визначення, тривалості раунду, тотал більше / менше у хвилинах.

Моя особиста думка така, що варіантів у лінії класичних букмекерів цілком достатньо. Результат по додатковому розпису передбачити складно. Фаворит може з легкістю провалити початок гри, і ваші ставки на додаткові показники програють. Якщо говорити про те, в якій конторі робити ставки, то я б рекомендував Pinnacle Sports, а серед вітчизняних букмекерів – Parimatch.com.

Чому Pinnacle Sports:

 • величезна лінія, яка охоплює всі великі матчі;
 • відмінна робота по ходу великих лан-турнірів;
 • швидке коригування лінії, додавання нових ігор;
 • найвищі коефіцієнти;
 • інформаційний стенд, який швидко допоможе адаптуватися новим гравцям у розміщенні ставок;
 • найвищі максимуми;
 • можливо поєднувати ставки на Dota 2 з іншими видами спорту.

На що орієнтуватися при прогнозуванні матчів Dota 2?

 1. Потрібно знайти хороший інформаційний ресурс.

Обраний вами портал повинен дозволяти:

 • відстежити останні результати команди, загальне місце у рейтингу: за допомогою цього можна зрозуміти, в якій зараз формі перебуває команда;
 • відстежити статистику очних зустрічей;
 • отримати більше інформації про турнір: призовий фонд, правила, список учасників, турнірна таблиця, або турнірна сітка;
 • знайти записи минулих ігор і трансляції майбутніх.

Я б рекомендував наступні інформаційні портали – gosugamers, joindota, virtuspro.

   2. Відбір матчів.

Дуже важливий аспект, якому потрібно приділяти увагу.

 • Обов’язково потрібно подивитися, чи є матч важливим для команди, на яку ви хочете поставити. Якщо матч не впливає на турнірне становище, то команда з легкістю може грати не на повну силу, тестувати нові стратегії; можуть бути відсутні основні гравці.
 • Потрібно враховувати розклад команди. Грати кілька серій в один день важко.
 • Вивчити правила турніру. Правила турніру є дуже важливим аспектом. Якщо змагаються команди з різних регіонів, то сервер, на якому пройде гра, має величезне значення. Це, безсумнівно, потрібно враховувати, адже секунди можуть вирішити результат зустрічі.
 • Останнім часом почастішали випадки DDoS-атак гравців. Організатори більшості турнірів дають на вирішення подібних проблем певну кількість часу. Якщо проблема не вирішується, то команда дограє матч у неповному складі. Ставки на такі матчі не повертають. Від подібних проблем не застрахована практично жодна команда, але частіше DDoS-атакам піддаються команди, які менш професійні. При виборі матчів для ставок потрібно пам’ятати про це.

3. Потрібно відстежувати соціальні мережі гравців і команд, на які ви хочете зробити ставку.

 • можна дізнатися про можливі заміни у складі;
 • можливі зміни, пов’язані з розкладом ігор або їх перенесенням;
 • внутрішня кухня команди, можливі тренування, загальні збори команди на базі;
 • фізичний і психологічний стан гравців.

   4. Роблячи ставки на лан-фінали турнірів, потрібно брати до уваги досвід команди. Якщо команда добре виступала в онлайні, то не факт, що вона покаже таку ж гру на лані при грі перед публікою.

   5. Dota2 – дуже непередбачувана гра, і лідера на дистанції тут немає, так що потрібно це враховувати, роблячи ставки.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?