Вплив замін гравців атаки на Live-беттінг: чи повинні гравці у лайві реагувати на них

Рейтинг Букмекерів

Будучи лайв-беттором, як ви реагуєте на заміну атакуючого футболіста? У цій статті досліджується вплив замін футболістів групи атаки, щоб з’ясувати,  змінюють вони шанси команд на успіх чи ні. «Рейтинг Букмекерів» перекладає матеріал Pinnacle Sports.

Як поява гравця атаки впливає на шанси команди

Як поява гравця атаки впливає на шанси команди

Заміни – це найочевидніший спосіб, яким тренери можуть вплинути на результат упродовж матчу.

Такий внесок у хід матчу, як забитий гравцем заміни м’яч, особливо підкреслюється. Це називають «супер-заміною», і ця подія відразу ж потрапляє в центр уваги.

Але чи мають футболісти, які вийшли на заміну, більше шансів відзначитися, ніж їх партнери, що почали гру зі стартового свистка? Відповідь на це питання може бути життєво важливою для ставок на футбол.

Атакувальні футболісти, які вийшли на заміну, мають деякі переваги над своїми колегами, які грали зі стартового свистка:

– Вони свіжі;
– Входять у гру в той час матчу, коли голи зазвичай забиваються частіше;
– Ближче до кінця матчу гравці втомлюються, і це створює більше вільного простору на полі;
– Наміри команди можуть стати більш атакувальними.

Гравець, яий вийшов на заміну на 70-й хвилині, зіграє лише 26% часу матчу, проте, за статистикою, у цей період забивається 33% від загальної кількості голів. Якщо порівняти це зі стартовими 26% часу матчу, ми отримаємо лише 22% загальної кількості голів у цей проміжок матчу.

Заміни трапляються з низки причин. Травми і червоні картки у матчі змушують тренерів робити позапланові заміни. Однак найчастішою причиною замін є втомлені й неефективні футболісти.

Як випливає з таблиці нижче, 80% замін вчиняються після години гри. У той же час можна стверджувати, що практично всі заміни, проведені до цього часу матчу, зроблені за вимушених причин.

Графік 1

Графік 1

Моделі замін

Виходячи з наведеної нижче таблиці, можна судити про консервативні тенденції у плані амплуа замінених гравців.

Найпоширенішим типом замін є заміна півзахисника на іншого півзахисника: це зустрічається вдвічі частіше, ніж два наступні за популярністю види замін нападників і захисників, одного на іншого.

40% замін тягнуть за собою будь-які тактичні перестроювання, тому що гравці одного амплуа змінюються на гравців іншої позиції. І, виходячи з таблиці, частіше ці заміни спрямовані на посилення атакувальної лінії команди.

Графік 2

Графік 2

Заміни, зроблені для зміни потенційних цілей команди, майже у два рази частіше включають вихід атакувальних футболістів замість їхніх колег оборонного плану. Ми можемо припустити, що такі тактичні зміни пов’язані з наміром забити більше голів, однак суперник також в змозі самостійно на це відреагувати і внести у гру певні корективи.

Крім цього, команда, яка посилює свою атакувальну лінію великою кількістю гравців, ставить під удар власні ворота.

І хоча нам складно визначити вплив однієї заміни на хід матчу, ми можемо стежити за загальним ходом подій, які відбуваються після замін атакувального характеру.

Чи впливають на гру заміни атакувального характеру?

Кожна команда має у запасі гравців з різним рівнем можливостей. Тому, якщо атакувальні заміни є ефективними, можна припустити, що частіше це траплятиметься в іграх між командами з великою нерівністю у силі.

У сезоні 2012/2013 чотири великі англійські команди – «Челсі», «Манчестер Сіті», «Арсенал» та «Манчестер Юнайтед» – зробили атакувальні заміни у 40 матчах проти команд з нижньої частини турнірної таблиці. Ось деяка статистика:

– В середньому заміни відбувалися на 69-й хвилині, а середнє знаходження на полі атакувальних гравців, які вийшли на заміну дорівнювало 26-и хвилинам;
– Майже 3/4 подібних замін – це зміна півзахисника на номінального форварда;
– Менше 50% замін приводили до голу: 24 голи у цих 40-а матчах;
– Опоненти відзначались у 27.5% з цих ігор;
– Команда, що робила заміну атакувального характеру, забивала голів більше, ніж супротивник у 35% випадків.

На перший погляд, можна сказати, що атакувальні заміни приносять плоди. Проте ми легко можемо обчислити, якими були шанси команд на голи у заключній стадії матчу, якщо використаємо статистику і передматчеві коефіцієнти. Зауважимо, що ці дані не враховують таку річ, як заміна, однак із зібраних результатів і коефіцієнтів випливає, що результати майже сходяться.

Наприклад, якщо ми змоделюємо відрізки, коли були зроблені атакувальні заміни, з цих 40 матчів і накладемо на них передматчеві очікування від цих ігор, ми отримаємо 25 забитих і 11 пропущених м’ячів. Фактичний же результат склав 24 забитих і 11 пропущених.

Тому у відповідності до цих даних одна атакувальна заміна не несе особливого впливу на результат матчу для обох сторін. Найчастіше голи забиваються кращими командами, тому що вони перевершують суперника у класі, і очікування голів зростає по ходу матчу.

Що це означає для гравців у Лайві?

В середньому атакувальні заміни, зроблені в останні 20 хвилин матчу або близько того, мають невеликий вплив на шанси команди забити гол, або він відсутній зовсім.

Отже, якщо ви вважаєте, що шанси команди на гол змінилися внаслідок атакувальної заміни, це, як правило, є суб’єктивною переоцінкою.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?