Вплив мотивації до кінця футбольного сезону: чи стають матчі більш непередбачуваними перед фіналом?

Рейтинг Букмекерів

З наближенням футбольного сезону до фіналу, результати матчів стають усе мінливішими. Щоб допомогти любителям ставок на футбол, у цій статті букмекерська контора Pinnacle Sports розглянула роль мотивації команд до кінця сезонної кампанії і проаналізувала дані, за допомогою яких можна дати відповідь на питання, чи стають результати матчів менш передбачуваними в кінці сезону. «Рейтинг Букмекерів» перекладає матеріал.

Як змінюється вплив мотивації на фініші сезону

Як змінюється вплив мотивації на фініші сезону

В кінці сезону мотивація команд, що грають в одній лізі, різниться. Деякі команди розташовуються в зоні вильоту, інші борються за місця в єврокубках або ж за чемпіонський титул, водночас як інші грають за те, щоб отримати більші призові, намагаючись зайняти місце вище в середині таблиці.

Чи повинно це впливати на наші ставки? Чи повинні ми враховувати мотивацію на гру обидвох в матчі команд?

Травень у футболі – що він несе

Ми можемо зрозуміти це, вивчивши результати команд з обох кінців турнірної таблиці у перших 30-и і останніх 8-и матчах сезону. Травневі результати відрізняються, якщо брати за норму результати попередніх дев’яти місяців англійської Прем’єр-ліги. Давайте ознайомимося з даними, щоб зрозуміти це.

У 2002-2013 роках кількість ударів по воротах у травні збільшувалася на 5% порівняно з серпневим показником, забитих м’ячів ставало на 7% більше, а фолів – на 11% менше.

Те, що команди менше порушують правила, натякає на менш агресивний настрій у цілому, однак це не стосується матчів, де обидві будуть відчайдушно виборювати перемогу.

Бажання набирати очки і потенціал до того, щоб перемогти, будуть сильнішими у команд з верхньої частини турнірної таблиці. Індивідуальна мотивація гравців у прагненні зберегти свої місця в кращих командах чемпіонату – також важливий фактор.

Починаючи з сезону 2002/2003, третина чемпіонських титулів Прем’єр-ліги були виграні з перевагою в два або менше очок, а відрив команд, які займали останнє місце, що дає право на участь в Лізі чемпіонів, становив три і менше очок в 50% випадків.

Починаючи з 2002/2003 років, топ-5 команд АПЛ після 30-и матчів в середньому набирали по 2.01 очки кожна. Проте в останніх 8-и матчах цей показник падав до 1.95 очок, і 55% команд в підсумку погіршили своє турнірне становище.

Цікаво, що ці цифри вказують на деякий спад продуктивності кращих команд АПЛ в той час, коли очки стають життєво необхідними для титульних надій або кваліфікації в єврокубки.

Для порівняння, команди із зони вильоту, починаючи з сезону 2002/2003, після 30-и перших матчів мали у своєму активі в середньому 0.8 очок за гру, і третині з них вдавалося уникнути вильоту з АПЛ у травні. Ці команди покращували свої результати до більш ніж 1 очка в середньому за гру, майже 60% команд покращили своє турнірне становище за 8 останніх матчів сезону.

Серія А – все говорить про нічию

Історично матчі, результат яких сильно залежить від мотивації, проходять під кінець сезону італійської Серії А.

Нічийні результати у футболі складно прогнозувати, і команда, яка упродовж одного сезону часто грає внічию, надалі часто повертається до звичайної кількості нічийних результатів. Середня ймовірність нічиєї у Серії А в останніх дев’яти повних сезонах дорівнювала близько 28%.

Проте у кінці сезону коефіцієнти на нічию падають. Це передбачає, що з низки причин нічиї трапляються набагато частіше в цей період.

Якщо відібрати 20 матчів, в яких давалися одні з найнижчих коефіцієнтів на нічийний результат, починаючи з сезону АПЛ 2005/2006, то ми побачимо, що закладена в коефіцієнт ймовірність обіцяла 11 нічиїх, а в реальності команди поділили очки у 14-и матчах. У той же час імовірність, закладена в звичайний коефіцієнт на світовий результат, обіцяє 6 нічиїх у 20-и матчах.

Таким чином, знижені коефіцієнти на нічиї були повністю виправдані. Майже завжди ці матчі проходили між командами, які перебували за крок від зони вильоту, коли одне очко в матчі влаштувало б обидві команди.

Наведені в цій статті дані свідчать про аномальні результати в кінці сезону. Любителі ставок на футбол повинні розглядати мотивацію команд разом з іншими факторами, такими як форма команди, ігровий спад, кадрові проблеми. У той же час Серія А являє собою унікальний випадок, особливо коли нічия вигідна обом сторонам.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?