«Волинь»: У всі тяжкі

Роман Тверденко

В українському футболі укотре набирає обертів тема «дивних» матчів. Букмекери та бельгійська моніторингова організація Federbet сигналізують про збільшення кількості матчів в Україні, які можуть мати сумнівний характер. У цьому матеріалі «Рейтинг Букмекерів» зверне увагу на зростаючу роль у цій справі футбольного клубу «Волинь».

 

«Волинь» заслуговує все більше уваги, але далеко не гарною грою

«Волинь» заслуговує все більше уваги, але далеко не гарною грою

У суботу секретар міжнародної організації Federbet Франческо Баранка повідомив про аномальний обсяг і потік грошей на матч молодіжних складів «Олімпіка» та «Волині», який відбувся майже три тижні тому, у якому ставили і на перемогу «Олімпіка», і на точний рахунок, і на фору. Матч завершився з рахунком 3:1.

Однак те інтерв’ю спортивної редакції телеканалу «1+1» не надто мало розголос у суботу та ранок неділі. І, тим більш, на нього мало звернули увагу «Говерла» та «Олімпік», судячи з того, які обсяги ставок були проставлені на певні варіанти лінії та як ці суми грошей обвалили коефіцієнт на перемогу гостей без видимих для того причин з 2.8 до 1.4. Матч завершився з рахунком 0:2.

Про «Олімпік» вже багато чого говорилось, і навіть часу не варто гаяти на них. Цей матеріал не про «Олімпік». І навіть не про «Говерлу», яка заслуговує уваги після матчу з клубом-переселенцем. З ужгородцями безперечно розбереться В’ячеслав Грозний, який перевірить своїх гравців та футболістів «Олімпіку» на детекторі брехні. «Грозний прийде – порядок наведе», ми ж розуміємо.

Сьогодні мова піде про інший клуб, який має представництво у Прем’єр-лізі – «Волинь». І тому є причина.

Учора одна із небагатьох офіційних в Україні букмекерських контор Favbet спільно з вже згаданими Federbet повідомила, що два з 27-ми березневих «дивних» матчів стосуються футбольного клубу «Волинь». Більше того, зустрічі, що є підозрілими для букмекерів, були зіграні у рамках Прем’єр-ліги – зі «Сталлю» 13-го березня (рахунок 1:0) та рідним нашому серцю «Олімпіком» тижнем пізніше (1:1).

Так, результати цих матчів не говорять про можливу односторонню провину лучан та підозру їх у так званому «зливі», бо перемога над «Сталлю» теоретично потребувала, як мінімум, слабкої командної гри від дніпродзерджинців , а не від «Волині», а нічийний підсумок зустрічі на стадіоні ім. Баннікова з «Олімпіком» обов’язково мав бути двосторонньою домовленістю, бо нічия вимагає «зусиль» від обох учасників поєдинку. Нагадаю, що у той уїк-енд дублюючі склади «Олімпіка» та «Волині» теж потрапили під підозру Federbet.

Проте деякі інші факти говорять нам про те, що у волинян, за потреби, і у самих непогано виходить. На такі припущення наштовхує матч-відповідь чвертьфіналу Кубку України, у якому на Славутич-Арені грали «Зоря» та «Волинь».

Підозру щодо цього матчу викликали аномальні обсяги ставок на Betfair на результат матчу – за інформацією гравців, що спостерігали за рухом грошей на біржі, більше, ніж 40 тисяч євро, що для будь-якого матчу Прем’єр-ліги та, тим паче, Кубку України є надто великою сумою, яка проставлена по лінії (до початку зустрічі). Більшість з них були поставлені на перемогу «Зорі», що цілком ґрунтовно зі спортивної точки зору. Також доволі суттєвими були «струмочки» грошей на можливу кількість забитих голів у зустрічі – по кілька тисяч європейської валюти на те, що у матчі буде «більше 2.5 м’ячів» і «більше 3.5 м’ячів». Крім цього безпричинно почав суттєво рухатись вниз коефіцієнт на результативний матч у Запоріжжі – падіння котирувань стосувалась як стандартного варіанту «ТБ 2.5», так і більш ризикових «ТБ 3.5» та  «ТБ 4.5».

Падіння коефіцієнту на кількість забитих голів

Як бачимо, найбільш активно і суттєво коефіцієнт рухався до дна у проміжку між 12:00 і 14:00. А ми пам’ятаємо, що котирування змінюється настільки суттєво лише через великі грошові суми, які ставлять на той чи інший варіант.

Безпосередньо матч відбувся так, як і очікували ті, хто ставив на нього. Результативно та в одні ворота. І якщо перший тайм не надто давав сподівання на результативну гру, то другий тайм виявився зовсім не схожим на першу частину матчу і приніс усім бетторам на радість друге видалення у «Волині» і четвертий та п’ятий голи, які відбулися незадовго після цього. Підсумок – 5:0. «Зоря» впевнено чекає жеребкування півфіналу, а гравці роздумують, на що витратити виграні гроші.

Важко та доволі легковажно щось стверджувати, спираючись лише на котирування букмекерів та обсяги грошей на біржі. Проте про вкрай важке становище «Волині» та майбутню ліквідацію клубу, опосередкованим власником якого поки що є Ігор Коломойський, знають усі. І якщо підозри та сумніви щодо кількох матчів луцького клубу отримають своє офіційне підтвердження, а самі зустрічі молодіжної та основної команди «Волині» матимуть певний специфічний статус, то можна буде стверджувати, що під кінець свого існування у своєму теперішньому вигляді «Волинь» пустилася «у всі тяжкі», бо втрачати їм вже нічого, власне кажучи, а гірше для них вже не буде точно, бо за кілька місяців футбольного клубу «Волинь» не стане на футбольній мапі України.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?