Володимир Звєров: «І про матч «Іллічівець» – «Гірник-Спорт» усі забудуть»

Гончар Тарас

Головний редактор «Профутболу» та член Комітету з етики та чесної гри ФФУ Володимир Звєров у відвертому інтерв’ю «Рейтингу Букмекерів» розповів про останні новини щодо матчу «Іллічівець» – «Гірник-Спорт», ситуацію з договірними поєдинками в країні загалом та дав прогноз на майбутнє підозрілої зустрічі в Маріуполі.

wat4

Член Комітету з етики та чесної гри дав невтішний прогноз

— Володимире, що можете розповісти про дивну гру в Першій лізі?

— Знаєте, прочитав інтерв’ю двох тренерів: один каже, що футболісти повинні бути покарані, а інший, що не буде проводити розслідування. У цьому контексті більше подобається позиція тренера команди з Горішніх Плавнів. ЗМІ вже донесли інформацію щодо руху ставок на цей матч. У принципі, всім зрозуміло, що це на 99,9% договірний матч, адже, так чи інакше, в цьому замішані обидві команди. Не заявляю, що це «договірняк», але впевнений, що гра була нечистою.

На думку спадає матч, який відбувся навесні 2015-го року, «Олімпік» — «Шахтар». І щодо цього поєдинку за півтора року немає жодних рухів!

Вважаю, що повинні проводитися розслідування, потрібно трусити гравців з обох клубів. Як показує практика інших країн, де проводилися подібні розслідування, у цьому замішана велика кількість футболістів, а не один-двоє.

Прослухав Федерацію футболу: вони починають своє розслідування. Втім, одразу на думку спадає матч, який відбувся навесні 2015-го року, «Олімпік» — «Шахтар», де з боку «Олімпіка» були смішні дії захисників, а на поєдинок — аномальні ставки. У принципі, це подібний випадок, за винятком тощо, що підозрювалася лише одна команда. І щодо цього поєдинку за півтора року немає жодних рухів!

— Недавно спілкувалися з президентом «Гірника-Спорту» Петром Каплуном, який каже, що цим повинні займатися в СБУ.

— Перевіряти карточки — це добре, проте це не завжди рятує. А з приводу прослуховування: рік тому в нас був ухвалений закон, який не інкримінує це як тяжке порушення. Відповідно, в таких випадках не дозволяється прослуховувати телефони. Для чого цей закон написали? Ні для чого, адже немає жодного сенсу в такому вигляді. Так, на ньому вдалося попіаритися перший час, може, місяць-другий. Люди повірили, що цей закон даватиме результат. Натомість він виявився рекламною брошурою, яка немає реальної сили. Тобто ми залишилися на тому місці в плані розслідувань, що й рік тому.

Закон Павелка виявився рекламною брошурою, яка немає реальної сили

— Тобто можна зараз сказати, що ефективність закону Павелка — нульова?

— Абсолютно!

— Чи не здається, що матчів з фіксованим результатом стає більше?

— Складно відповісти. Не веду статистику. Їх могло бути так само, просто ЗМІ менше помічали. Думаю, що таких матчів стало не менше.

— Які бачите шляхи, щоби боротися з цим злом?

— Я бачу лише радикальні шляхи. До прикладу, неофіційні методи розслідування, вибиття інформації у футболістів. У цьому можуть розібратися лише представники футбольних клубів. Президенти, головні тренери, керівники. Якщо вони в цьому зацікавлені. Якщо ні, то будемо дивитися, як на «Олімпік» два роки. Багато команд насправді повиганяли своїх футболістів за цей час. Навіть ті, які не фігурували в пресі. Мова про команди U-19 і U-21 клубів з Прем’єр-ліги. Отож у заявках за минулі сезони ці гравці зникали з сайту ліги не з огляду на свій вік, а тому, що клуби тихенько їх прибирали. Без шуму, не так як «Зоря». Луганський клуб показово вигнав 11 гравців. Інші це робити тихенько, щоби не заплямувати своє ім’я. Хоча «Зоря» таким чином зробила собі позитивний піар.

Поки керівники футболу не займуться цим, жодна держава не допоможе

— Чи мають цим займатися правоохоронні органи, якщо клуби нічого не роблять?

— Наскільки я знаю, вони займаються цим. Інша справа, що ще жоден матч, який підпадає під дію закону, не довели до кінця. Погодьтеся, зараз договірні матчі — це не найбільша проблема в країні. Правоохоронні органи мають свою роботу. Отож поки керівники футболу не займуться цим, жодна держава не допоможе. Україні зараз не до футболу. Правоохоронні органи мають лише допомагати, коли мають час, а його в них немає, як показує час і практика.

— Як гадаєте, про матч «Іллічівець» – «Гірник-Спорт» з часом усі теж забудуть?

— Думаю, так і буде. Це мій невеличкий прогноз, що ця гра повторить долю матч «Олімпік» – «Шахтар». Хай це буде моїм прогнозом, який не справдиться.

Нагадаємо, що на матч «Іллічівець» – «Гірник-Спорт» поставили більше $275 тисяч. Франческо Баранка прокоментував для «Рейтингу Букмекерів» аномальну поведінку клієнтів біржі ставок Betfair.

За нашою інформацією, низка букмекерських контор «заморозила» свою лінію упродовж поєдинку. Хоча у БК Vbet не було підозрілих ставок на матч.

ПФЛ вимагає розслідування «дивного» матчу «Іллічівець» – «Гірник-Спорт». Окрім того, Нацполіція України зацікавилася  цим матчем. У «Фаворит-Спорт» розповіли «Рейтингу Букмекерів» про те, як ставили в Україні на гру в Маріуполі.

До того ж читайте ексклюзивне інтерв’ю «Рейтингу Букмекерів» з президентом «Гірника-Спорту» Петром Матвійовичем Каплуном, а також позицію наставника «Іллічівця» Олександра Севидова.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?